Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Dzisiaj, w 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, wspominamy mieszkańców Turku i okolic, którzy brali udział w walkach o wyzwolenie stolicy.

W godzinę W, czyli o godz. 17.00, symbolicznie dla uczczenia Powstania Warszawskiego w mieście zawyją syreny.

* Jeśli macie Państwo informacje o jeszcze innych osobach z naszego miasta, które uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim, prosimy o kontakt z Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

* W grafice staraliśmy się podać rok urodzin i śmierci uczestników walk, ale nie we wszystkich przypadkach to się udało. Stąd przy kilku wymienionych podany jest tylko rok urodzenia. Co jest równie ważne, bo wskazuje na młody wiek bohaterów.

Cześć i chwała bohaterom!

rocznica powstania warszawskiego

Pozostałe aktualności

Strażacki konkurs plastyczny rozstrzygnięty

15 grudnia 2025 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom miejskiej edycji Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego.

Więcej…

Turkowska Magia Świąt Bożego Narodzenia pełna radości, tradycji i świątecznego ciepła

Turkowska Magia Świąt Bożego Narodzenia ponownie przyciągnęła mieszkańców Miasta Turku i Gminy Turek.

Więcej…

Już w ten weekend Turkowska Magia Świąt 2025

Burmistrz Miasta Turku i Wójt Gminy Turek zapraszają na wspólne wielkie świętowanie w weekend 13-14 grudnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego pn. „Turkowska Magia Świąt” w Turku.

Więcej…