Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
Print

„Za siedmioma górami… bajki braci Grimm” - wystawa lalek w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera

26-03-2024 - 12-05-2024

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera

Print Wydarzenia

 „A więc prysnął czar zaklęcia, pokochała Śnieżka księcia. Czarownica bez swej mocy, błądzi teraz w lesie, w nocy. Bardzo dobrze, niech jej władza, więcej ludziom nie przeszkadza…”
Królewna Śnieżka, Baśnie braci Grimm

 Każdy z nas zna bajkę o złym wilku i Czerwonym Kapturku, o pięknej królewnie Śnieżce i 7 krasnoludkach czy o Żabim Królu. Na tych bajkach wychowały się całe pokolenia i do dzisiaj nie tylko najmłodsi mają wielką frajdę czytając i oglądając właśnie baśnie braci Grimm.

 Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera zaprasza na wyjątkową wystawę pt. „Za siedmioma górami… - bajki braci Grimm”, która przyjechała z Muzeum Lalek w Pilźnie. Wybrane bajki autorów zostały zaaranżowane w scenerii miasta Hanau- rodzinnego miasta braci Grimm. Wystawa prezentuje następujące baśnie „Czerwony kapturek”, „Wilk i siedem koźlątek”, „Żabi król”, „Królewna Śnieżka”, „Złota gęś” oraz „Roszpunka”.

Każda lalka prezentowana na wystawie to istne dzieło sztuki, własnoręcznie wykonane lalki teatralne powstały w pracowni artystycznej „Kasia”, która znajduje się w Muzeum Lalek w Pilźnie.

Wystawa została uzupełniona oryginalnym teatrzykiem „Kasper” z roku 1930 ze scenariuszami z tego okresu oraz teatrzykiem pacynkowym. Dodatkowo do wystawy stworzono mini kino, gdzie wyświetlane będą baśnie braci Grimm.

Kiedy?? 26.03.2024 – 12.05.2024
Gdzie?? Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera