Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
Print

Wystawa "Wrażliwość"

09-02-2024 - 10-03-2024

Print Wydarzenia

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera zaprasza na autorską wystawę Aleksandry Klaudii Pokojewskiej pt. „Wrażliwości”.

Aleksandra Klaudia Pokojewska to turkowska artystka, która jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu. W latach 2017-2022 studiowała na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie zdobyła dyplom magisterski na wydziale Rzeźby.

W swojej twórczości wybrała drogę prowadzącą przez figurację skupiając się na przedstawieniach oraz na rozwijaniu i doskonaleniu warsztatu, poszukiwaniu ekspresji w mowie ciała nadając formy emocjom i stanom im towarzyszącym, jest to przeniesienie świata wewnętrznego do zewnętrznego. Autorka wystawy zajmuje się też rysunkiem oraz okazjonalnie malarstwem.

W swoich pracach, choć nostalgicznych artystka stara się poszukiwać piękna i kształtować w taki sposób, by dawały spokój i przestrzeń do refleksji. Rzeźba jest dla niej medium bardzo romantycznym, poprzez bezpośredni dotyk w tworzeniu i bliskość jaką nawiązuje ze swoimi pracami.

Wystawa „Wrażliwości” to wystawa rzeźb, malarstwa i szkiców skupiających się na emocjonalnej sferze. Wykorzystując mowę ciała kobiecego nadaje kształty i formy uczuciom wewnętrznym. „Wrażliwości” to wystawa o pięknie ludzkich emocji, tych pozytywnych jak i negatywnych, ponieważ każde są ważne…

Wystawa dostępna w Muzeum Miasta Turku od 09.02.2024 do 10.03.2024 r.