ekozabawa dla dzieci 2 20160614 1011950268

Podczas Miejsko-Gminnego Dnia Dziecka, zorganizowanego przez Gminę Miejską Turek i Gminę Turek, odbyły się pierwsze organizowane przez Wydział Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego w Turku, przy współpracy z pracownią projektową “boso studio”, warsztaty dla dzieci związane z tematyką upcyclingu, recyklingu.

Warsztaty polegały na wykonaniu z „śmiecia” rzeczy użytkowej. Tematyką warsztatów było wykonanie przez dzieci w wieku 6-12 lat przedmiotu z butelek plastikowych i tutaj propozycją szczególnie cieszącą się zainteresowaniem wśród dzieci było wykonanie piórnika z butelek oraz doniczki na kwiaty. W tych doniczkach pomagaliśmy zasadzić dzieciom pachnącą bazylię. Powodzeniem cieszyły się również plastikowe kubeczki do napojów, z których dzieci wykonywały przeróżne wariacje i tak powstawały pojemniki na kredki, rakiety, a nawet przewodowy telefon do kontaktów mamy z synem (wspólny dawno zapomniany projekt).

W zamian za udział w warsztatach ekologicznych dla dzieci przygotowane zostały upominki do wykonania w domu, oczywiście z recyklingu, oraz gry edukacyjne. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że powtórzymy je w kolejnych latach.