Status projektu: W trakcie realizacji
Cel projektu: Podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców miasta Turku, poprzez różnorodne formy działań edukacyjno – informacyjnych.
Przedmiot projektu: 1. Stowrzenie EKO-rytarza z interaktywną ścieżką edukacji ekologicznej, która zajandować się będzie w obiekcie OSiR w Turku przy ul. Sportowej 9.

2. Utworzenie moblinego EKO-stoiska Gminy Miejskiej Turek, w ramch którego interaktywna ścieżka ekologiczna prezentowana będzie podczas plenerowych wydarzeń.

3. Przeprowadzenie kampanii infomracyjno - edukacyjnej w zakresie ochrony środowiska, w tym:
- utworzenie strony internetowej dedykowanej działaniom ekologicznym,
- wydanie publikacji ekologicznych dedykowanych dla dzieci i dorosłych,
- przeprowadzenie EKO-warsztatów w przedszkolach, szkołach i klubie seniora.
Organ realizujący projekt: Gmina Miejska Turek
Okres realizacji: 2018 r. – 2019 r.
Całkowity koszt: 242.966,98,00 PLN
Kwota dofinansowania: 167.904,00 PLN
Kwota wkładu własnego: 75.062,98 PLN
Źródła finansowania:
Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020
Działanie: 4.5 - Ochrona Przyrody,
Poddziałanie: 4.5.4 - Edukacja Ekologiczna.

EFS Samorzad kolor