Status projektu:                 Zrealizowany
Cel projektu: zachowanie, zabezpieczenie oraz upowszechnienie lokalnego dziedzictwa kulturowego regionu opartego na Turkowskim misterium Józefa Mehoffera
Przedmiot projektu: Przedmiotem wnioskowanego zadania jest konserwacja 8 oryginalnych kartonów do zabytkowego wystroju Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku autorstwa Józefa Mehoffera. projektu obejmuje także digitalizację obiektów poddanych konserwacji, stworzenie wirtualnego spaceru po mehofferowskiej wystawie, wydanie katalogu mehofferowskiej ekspozycji oraz organizację konferencji popularnonaukowej z panelami poświęconymi twórczości mistrza Mehoffera a także problematyce konserwatorskiej.
Organ realizujący projekt:

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera

Okres realizacji:

2015r.

Całkowity koszt: 106 783.90PLN
Kwota dofinansowania:

79 822.00PLN

Kwota wkładu własnego:

26 961,90 PLN

Źródła finansowania:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu pn. Wspieranie działań muzealnych