Status projektu: W trakcie realizacji
Cel projektu: Celem projektu jest zwiększenie ilości miejsc wychowania przedszkolnego w Turku dla mieszkańców miasta i okolicznych obszarów wiejskich o dodatkowe oddziały w dwóch przedszkolach samorządowych Gminy Miejskiej Turek, od roku szkolnego 2016/2017.
Przedmiot projektu: Przedmiotem projektu jest utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego tj. jednej grupy w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Turku oraz jednej grupy w Przedszkolu samorządowym nr 7 w Turku.

Do dwóch nowoutworzonych grup zakupiono niezbędne wyposażenie tj.:
-meble,
-zabawki,
-pomoce dydaktyczne,

Ponadto w przedszkolach objętych projektem dla wszystkich dzieci z grup 3 i 4-latków odbywają się zajęcia dodatkowe tj.
-zajęcia logopedyczne
-zajęcia sportowe
-zajęcia edukacyjne - arteterapia (w Przedszkolu Samorządowym nr 3)
-zajęcia edukacyjne „Robotyka” (w Przedszkolu Samorządowym nr 7)

W ramach zadania 3 nauczycielki podniosą swoje kwalifikacje na kursie doskonalącym: „Pedagogika Marii Montesorii w zakresie wieku dziecięcego” (2 osoby) oraz kończąc studia podyplomowe: „Diagnoza i terapia pedagogiczna” (1 osoba).
Organ realizujący projekt: Gmina Miejska Turek
Okres realizacji: 2016-07-01 do 2017-06-30
Całkowity koszt: 385 750,00 PLN
Kwota dofinansowania: 327 887,50 PLN