"Ławeczka Mehoffera" zlokalizowana jest w Turku przy Placu Henryka Sienkiewicza. Pomnik usytuowany jest na placu, nazwanym na cześć artysty Skwerem Mehoffera , przy hotelu Arkady. Jest to pierwszy monument w Polsce upamiętniający artystę. Projekt pomnika wyszedł spod ręki absolwentki Zespołu Szkół Plastycznych w Kole, pani Mai Brzyskiej.
Józef Mehoffer jest związany z Turkiem, jako autor polichromii, obrazów olejnych i projektów witraży kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa (1932-1939). Został także honorowym obywatelem miasta.
Trzeba powiedzieć, że są to jedne z najpiękniejszych malowideł w Polsce. Rzadko się zdarza, żeby tak znany malarz wykonał polichromie od posadzki po sklepienie włącznie z elementami wyposażenia.
Pomnik jest jednym z przejawów strategii promocyjnej miasta, która odbywa się pod hasłem Turek – miasto w klimacie Mehoffera. Myślę, że Turek już jest w klimacie Mehoffera, ale jeszcze sami mieszkańcy muszą uwierzyć w to, jaki mają tutaj skarb.
Park im. Żerminy Składkowskiej
Park miejski im. Żerminy Składkowskiej – zlokalizowany na południowy zachód od placu H. Sienkiewicza został zaprojektowany i założony przez Żerminę Składkowską w 1938 r.
(żona generała i premiera Polski Felicjana Sławoja Składkowskiego). Kiedyś miejsce spacerów, zabaw i pikników rodzinnych. W parku zlokalizowano popiersie J. Piłsudskiego ustawione w 1938 r., zniszczone w 1939 roku powróciło na swoje miejsce w 1990 roku nowe autorstwa Józefa Gosławskiego. W centrum parku staw wodny. Miejsce do którego Józef Mehoffer wybierał się w wolnej chwili na spacery.
Apteka p. Rzęczykowskiego- najstarsza zachowana w Turku apteka, obecnie Apteka „Pod Turem”, gdzie Mehoffer był częstym gościem. Udzielał lekcji rysunku pani Rzęczykowskiej.