Na terenie Turku został utworzony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Jest to miejsce, w którym mieszkańcy Turku mogą bezpłatnie zostawić każdą ilość wytwarzanych przez siebie, selektywnie zebranych odpadów komunalnych.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mieści się w Turku na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. przy ul. Polnej 4 (tel. 63 280 03 46, fax 63 278 41 51).

pszok

Dni tygodnia i godziny otwarcia Punktu:
poniedziałek od 10.00 do 18.00
środa od 10.00 do 18.00
sobota od 7.00 do 12.00

Punkt przyjmie bezpłatnie odpady komunalne zebrane w sposób selektywny, w tym:
* papier i tektura,
* szkło i opakowania ze szkła,
* tworzywa sztuczne,
* metale,
* przeterminowane leki,
* chemikalia (np. farby, rozpuszczalniki, oleje odpadowe, itp.),
* zużyte baterie i akumulatory,
* zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
* meble i inne odpady wielkogabarytowe,
* odpady budowlane i rozbiórkowe (gruz),
* zużyte opony,
* opakowania wielomateriałowe,
odpady zielone, ogrodowe, kuchenne ulegające biodegradacji,
* inne odpady niebezpieczne i problemowe wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych.

Punkt nie będzie przyjmował takich odpadów jak:
* odpady w ilościach wskazujących na to, iż pochodzą z działalności gospodarczej – wszelkie odpady w ilościach masowych,
* wszystkich odpady wskazujące na źródło pochodzenia inne niż z gospodarstwa domowego np. chemikalia nietypowe dla prac domowych, zwłaszcza w dużych ilościach,
* odpady komunalne niesegregowane (zmieszane).

Więcej informacji na temat PSZOK-u:
Rusza kampania PSZOK-u (artykuł)
PSZOK - broszura informacyjna
PSZOK - plakat