azil 8 20150310 1911735567

W dniach od 16 do 27 lutego 2015 r. w okresie ferii zimowych wychowankowie świetlic profilaktyczno-wychowawczych działających w ramach Stowarzyszenia „Azyl” w Turku brali udział w różnorodnych zajęciach.

Podczas pobytu w szkole dzieci korzystały z pracowni komputerowej w czytelni, brały udział w zajęciach ruchowych w sali gimnastycznej i salce lustrzanej, wykonywały koralikową biżuterię, plastelinowe zwierzątka. W ramach profilaktyki zdrowotnej wzięły udział w konkursie plastycznym „Ruch to zdrowie”, zaproponowanym przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Turku.

Dzieci korzystały również z oferty zajęć przygotowanych przez instytucje kulturalne w naszym mieście. W Miejskim Domu Kultury uczestniczyły w zajęciach plastycznych „Dzieciaki kochają zwierzaki” oraz w warsztatach tanecznych „Taneczna feriada”. W Miejskiej Bibliotece Publicznej miały okazję pobawić się tablicą interaktywną w ramach zajęć „Pierwszy kontakt”. Dwukrotnie odwiedziły kino „Tur”, gdzie obejrzały filmy animowane „Gang Wiewióra” oraz „Rysiek Lwie Serce”. Zaś na zakończenie ferii świetnie bawiły się na zorganizowanej dla nich dyskotece.