azil 8 20150310 1911735567

W dniach od 16 do 27 lutego 2015 r. w okresie ferii zimowych wychowankowie świetlic profilaktyczno-wychowawczych działających w ramach Stowarzyszenia „Azyl” w Turku brali udział w różnorodnych zajęciach.

Podczas pobytu w szkole dzieci korzystały z pracowni komputerowej w czytelni, brały udział w zajęciach ruchowych w sali gimnastycznej i salce lustrzanej, wykonywały koralikową biżuterię, plastelinowe zwierzątka. W ramach profilaktyki zdrowotnej wzięły udział w konkursie plastycznym „Ruch to zdrowie”, zaproponowanym przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Turku.

Dzieci korzystały również z oferty zajęć przygotowanych przez instytucje kulturalne w naszym mieście. W Miejskim Domu Kultury uczestniczyły w zajęciach plastycznych „Dzieciaki kochają zwierzaki” oraz w warsztatach tanecznych „Taneczna feriada”. W Miejskiej Bibliotece Publicznej miały okazję pobawić się tablicą interaktywną w ramach zajęć „Pierwszy kontakt”. Dwukrotnie odwiedziły kino „Tur”, gdzie obejrzały filmy animowane „Gang Wiewióra” oraz „Rysiek Lwie Serce”. Zaś na zakończenie ferii świetnie bawiły się na zorganizowanej dla nich dyskotece.

Zapraszamy do kontaktu:
Urząd Miejski w Turku