Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

W dniu 14 czerwca w Dobrzyniu Wielkim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin i kwalifikacje do Mistrzostw Europy Europejskiej Organizacji Karate 2025, w których wzięli udział Wojciech Gadomski 2 kyu i Kacper Witkowski 3 kyu w konkurencji kumite – walki i kata.

Zawodnicy w swoich kategoriach nie mieli sobie równych i spotkali się w finale.

I miejsce zajął Wojciech Gadomski i uzyskał tytuł Mistrza Polski Juniorów 2025.

II miejsce zajął Kacper Witkowski i zdobył tytuł V-ce Mistrza Polski Karate Kyokushin.

Obaj Turkowscy zawodnicy zakwalifikowali się do Mistrzostw Europy, które odbędą się na Węgrzech.

Ponadto w drugiej  konkurencji W. Gadomski zajął trzecie miejsce po wygraniu 2 pojedynków.

Ważnym punktem mistrzostw było wręczenie osobistego czarnego pasa wraz certyfikatem za zdany egzamin w lutym na stopień mistrzowski dla trener Marzeny Wejman 1 dan WKO, który właśnie dotarł prosto z Japonii- gratulujemy.  

Klub pragnie złożyć podziękowania za wsparcie dla Zarządu Powiatu Tureckiego, Burmistrza Miasta Turku Romualda Antosika, Radnej Emilii Swenderskiej, PGKIM w  Turku, OSP Turek i Okręgowego Związku Karate w Poznaniu.

fb_img_1750159558736
fb_img_1750159568233
fb_img_1750159585839
fb_img_1750159594821
fb_img_1750159615463
img-20250614-wa0002
img-20250614-wa0003
img-20250614-wa0007
m gadomski 2 m witkowski

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na bezpłatne webinarium dla przedsiębiorców z Wielkopolski!

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Koninie zaprasza na webinarium „Instrumenty zwrotne dla przedsiębiorców w Wielkopolsce”.

Więcej…

Nowa strefa wolna od dymu

Rada Miejska Turku uchwaliła kolejną w mieście strefę wolną od dymu. Tym razem zakaz palenia obejmuje ulicę Milewskiego po obu stronach, na odcinku od skrzyżowania z ul. 3 Maja i Chopina do ronda Sera Turek.

Więcej…

Kosmiczna lekcja ze Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim

8 lipca Sławosz Uznański-Wiśniewski połączy się z polskimi dziećmi i młodzieżą w ramach programu edukacyjnego współtowarzyszącego misji IGNIS.

Więcej…