Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Zapraszamy wielkopolskie organizacje pozarządowe do dołączenia do Wielkopolskiej Akademii Rzeczników i Rzeczniczek Społecznych na szkolenie, które odbędzie się w dniach 23-25 maja 2025 r.

Uczestniczki i uczestnicy poznają proces stanowienia prawa na poziomie lokalnym i krajowym, dowiedzą się, jak skutecznie angażować się w konsultacje publiczne i wpływać na kształtowanie polityk społecznych. Ważnym elementem będzie także szkolenie z działań rzeczniczych i strażniczych, w tym ochrona danych osobowych, współpraca z mediami oraz pokonywanie barier organizacyjnych.

Ogłaszamy nabór na szkolenia dla organizacji oraz nowych uczestniczek i uczestników!
Kiedy:
 23-25 maja 2025 (piątek, sobota, niedziela)
Gdzie: Dymaczewo Nowe (woj. wielkopolskie)

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie skanu wypełnionego formularza rekrutacyjnego do 16 maja 2025 r. (piątek) na adres: biuro@wrk.org.pl

docxFORMULARZ-REKRUTACYJNY_4.6_Aktywni-w-polityce.docx

Liczba miejsc jest ograniczona!

Więcej informacji dostępnych na www.wrk.org.pl

Pozostałe aktualności

Druga elektrownia w Turku powstanie do 2028 roku

Burmistrz Turku, Romuald Antosik, spotkał się z Jackiem Rusieckim i Łukaszem Podlewskim - przedstawicielami firmy NEO Energy Group, która będzie budować drugą elektrownię gazową na terenie strefy inwestycyjnej w Turku.

Więcej…

Turek świętuje 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego

Historyczny Piknik w Parku Miejskim już 20 września.
Wielka rocznica, wielkie emocje! W tym roku przypada dokładnie 1000 lat od koronacji Bolesława Chrobrego – pierwszego króla Polski, którego koronacja w 1025 roku była przełomowym momentem w dziejach naszego kraju. Z tej okazji Muzeum w Turku, Biblioteka Miejska oraz lokalni partnerzy zapraszają mieszkańców Turku i okolic na wyjątkowe wydarzenie, które przeniesie nas w czasy piastowskie.

Więcej…

Przypominamy! Nieprzerwane wydawanie zaświadczeń o dochodach z gospodarstw rolnych – zmiana w ustawie POŚ

Od stycznia tego roku obowiązują nowe zasady w zakresie terminu ustalania przeciętnego miesięcznego dochodu z gospodarstwa rolnego, co zapewnia ciągłość wydawania zaświadczeń o dochodach – bez konieczności oczekiwania na ogłoszenie danych przez GUS.

Więcej…