Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Nasz miejski park zapełnił się paletą barw, a to za sprawą powitania wiosny.

Przedszkolaki i seniorzy przebrali się w kwieciste stroje, mieli ze sobą kolorowe gadżety i specjalnie na tę okazję przygotowali Marzanny, gaiki i kwiaty.

Śpiewem i tańcem powitaliśmy wspólnie wiosnę - w amfiteatrze wystąpili nasi lokalni artyści: Zosia Ignaczak, Oliwia Michalak, Blanka Szydło, Wiktoria Koralewska oraz Turkowski Klub Senior+.

 

 

 

 

 

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
img_8162
img_8163
img_8173
img_8199
img_8201
img_8205
img_8216
img_8226
img_8229
img_8232
img_8242
img_8248
img_8253
img_8307
img_8310
img_8313
img_8323
img_8332
img_8334
 

 

Pozostałe aktualności

Aktualizacja informacji dot. trzeciego naboru do projektu fotowoltaiki dla mieszkańców Turku

Miasto Turek ogłasza trzeci nabór uzupełniający do projektu pn. „Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców miasta Turku”.

Chętni mieszkańcy Turku mogą składać deklaracje udziału w projekcie w Urzędzie Miejskim w Turku przy ul. Jedwabniczej 4, pokój nr 28, w godz. od 7:30 do 15:00. Nabór prowadzony będzie w trybie ciągłym.

Więcej…

Informacja Starosty Tureckiego dla właścicieli lasów prywatnych

Informacja Starosty Tureckiego dla właścicieli lasów prywatnych

 

Starosta Turecki, w ramach prowadzonego nadzoru nad lasami niestanowiącymi własności Skarbu Państwa zwraca się z uprzejmą prośbą uprzejmą prośbą do właścicieli lasów prywatnych o monitorowanie stanu sanitarnego drzewostanów.

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji w załącznku poniżej:

informacja_dla_wlascicieli_lasow_prywatnych_miasto_turek.pdf

Wiosna powitana w Parku Miejskim!

20 marca 2026 r. Park Miejski w Turku wypełnił się dziecięcą radością i prawdziwie wiosenną energią .

W powitaniu wiosny wzięły udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz najmłodsi ze żłobka. Było kolorowo, aktywnie i bardzo radośnie Dzieci wspólnie tańczyły Zumbę , a potem - zgodnie z tradycją - pożegnaliśmy zimę, topiąc Marzannę.

Więcej…