Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Mieszkańcy Turku od dnia 13 marca 2025 r. mogą bezpłatnie wysterylizować kotki i suczki oraz zaczipować psy w ramach zawartej umowy z Przychodnią dla Zwierząt Spółka Jawna Obsada Grzegorz i Wspólnicy, ul. Folwarczna 12 w Turku.

By umówić się na zabieg należy bezpośrednio dzwonić do Przychodni dla Zwierząt pod nr tel. 63 278 41 58

Miasto w 100% pokrywa koszt czipowania psów oraz zabiegów sterylizacji suczek i kotek.

Pozostałe aktualności

Komunikat o utrudnieniach w ruchu

Od 22 września ruszają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Kaliskiej i ul. Młodych. W związku z tą inwestycją zmieniona będzie organizacja ruchu.

Więcej…

Druga elektrownia w Turku powstanie do 2028 roku

Burmistrz Turku, Romuald Antosik, spotkał się z Jackiem Rusieckim i Łukaszem Podlewskim - przedstawicielami firmy NEO Energy Group, która będzie budować drugą elektrownię gazową na terenie strefy inwestycyjnej w Turku.

Więcej…

Turek świętuje 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego

Historyczny Piknik w Parku Miejskim już 20 września.
Wielka rocznica, wielkie emocje! W tym roku przypada dokładnie 1000 lat od koronacji Bolesława Chrobrego – pierwszego króla Polski, którego koronacja w 1025 roku była przełomowym momentem w dziejach naszego kraju. Z tej okazji Muzeum w Turku, Biblioteka Miejska oraz lokalni partnerzy zapraszają mieszkańców Turku i okolic na wyjątkowe wydarzenie, które przeniesie nas w czasy piastowskie.

Więcej…