Informujemy, że Wydział Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego w Turku nie prowadzi spraw związanych ze świadczeniem wspierającym, a tym samym nie posiada i nie udostępnia druków na przedmiotowe świadczenie.
Oksana Zenel z Turku wyśpiewała sukces na Międzynarodowym Festiwalu
Oksana Zenel – uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, piosenką „To nic, że to sen” Edyty Geppeet, wyśpiewała Srebrny Aplauz na 45 Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.
10 czerwca 2025 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Turka odbyła się druga edycja powiatowego konkursu wiedzy o Unii Europejskiej, któremu w tym roku przyświecało hasło „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem”. Kolejny raz współorganizatorem imprezy było Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, które reprezentowały Aldona Olesiak oraz Ewa Kiwak.