Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Co dwa tygodnie w środę można oddać krew w Miejskim Domu Kultury w Turku. W czerwcu akcje zbiórek krwi odbywały się w dniach 5 i 19.

Krew chciały oddać aż 104 osoby, ale wiele z nich zostało z różnych powodów zdyskwalifikowanych. Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale z możliwości oddania krwi dyskwalifikują dawcę np. przebyte w czasie ostatnich 6 miesięcy zabiegi medyczne. Stąd też krew w czerwcu oddało 81 osób, a do banku krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, z Turku wyjechało 40,050 litrów krwi.

 

W trakcie czerwcowych zbiórek troje dawców otrzymało odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia. Uhonorowani zostali: Miłosz Lasek, Jerzy Hynas i Bożena Mielcarek.

 

W lipcu okazje do oddania krwi w MDK w Turku będą aż trzy razy, w dniach: 3, 17 i 31. Zachęcamy do udziału.

krew 1

krew 2

 

krew 3

Pozostałe aktualności

IV sesja Rady Miejskiej Turku

W czwartek, 11 lipca, w Urzędzie Miejskim odbyła się sesja Rady Miejskiej Turku.

Więcej…

Zasady odbioru odpadów biodegradowalnych

Z uwagi na powtarzający się problem z nieprawidłową segregacją odpadów biodegradowalnych, PGKiM Spółka z o.o. przypomina, że odpady biodegradowalne to:

  • pady kuchenne pochodzenia roślinnego (obierki, ogryzki, fusy po kawie i herbacie, skorupki jaj),
  • gałęzie drzew i krzewów,
  • skoszona trawa,
  • trociny i kora drzew.

Więcej…

Komisja mieszkaniowa sprawdza złożone wnioski o najem mieszkań

Zaczęła pracę Społeczna Komisja Mieszkaniowa, która będzie weryfikować wnioski o najem mieszkań w nowo wybudowanych blokach na Os. Wyzwolenia 39 i 40.

Więcej…