Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

W Miejskiej Bibliotece Publicznej Turku, od 12 do 21 czerwca, w godzinach otwarcia biblioteki, będzie można oglądać wystawę „Historia Biblii”. Jest to wyjątkowy zbiór egzemplarzy Pisma Świętego zebranych przez wielkiego pasjonatę, pastora Jarosława Gaudka. Wśród wielu egzemplarzy znajdą się oryginały, reprinty i faksymile. Wystawa rozpocznie się od spotkania z jej autorem, które odbędzie się w środę, 12 czerwca, o godzinie 17.00, na które serdecznie zapraszamy.

 

Ekspozycja, którą będzie można oglądać w turkowskiej bibliotece ukazuje losy powstania, spisania, tłumaczeń, druku i ekspansji księgi, która stała się fundamentem dla wielu kultur i społeczności. Oprócz ciekawych plansz prezentujących historię odkryć tekstów biblijnych, można będzie także zobaczyć egzemplarze Biblii z różnych epok, w różnych językach i wielkościach.

Właścicielem kolekcji, którą będzie można oglądać do 21 czerwca jest pastor Jarosław Gaudek. I to właśnie on, w trakcie otwarci wystawy, opowie o swoich zbiorach. Na to wyjątkowe spotkanie zapraszamy 12 czerwca o godzinie 17.00 do Sali Konferencyjnej Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku.

 

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na badanie mammograficzne

kobieta

Urząd Miejski w Turku oraz Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu zapraszają turkowianki na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Więcej…

Czerwcowe zbiórki krwi w MDK

Co dwa tygodnie w środę można oddać krew w Miejskim Domu Kultury w Turku. W czerwcu akcje zbiórek krwi odbywały się w dniach 5 i 19.

Więcej…

Zakończenie edukacji sześciolatków w Bajkowym Przedszkolu

Każdego roku, z końcem czerwca w Bajkowym Przedszkolu organizowane jest uroczyste pożegnanie dla swoich najstarszych wychowanków. Jest to moment pełen wzruszeń, radości i refleksji nad wspólnie spędzonym czasem.

Więcej…