Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Miasto Turek utytułowane certyfikatem „Gmina Przyjazna Zwierzętom”, otrzymało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na wsparcie działań, prowadzonych na rzecz zwierząt i zapobiegania ich bezdomności.

 

Chodzi dokładnie o 29.990 zł, bo taką właśnie kwotą Marszałek Województwa Wielkopolskiego wsparł prowadzone od lat działania naszego Miasta na rzecz zapobiegania bezdomności zwierząt.

W Turku bezdomne zwierzęta są leczone i szczepione, bezdomne koty sterylizowane, a psy kastrowane. Ponadto Miasto utrzymuje schronisko dla zwierząt, do którego trafiają bezdomne psy. Od wielu lat też w Turku psy mają wszczepiane mikroczipy. Także psy i koty trafiające do schronisko są elektronicznie znakowane poprzez wszczepienie mikroczipa. Miasto Turek kupuje również karmę przeznaczoną do dokarmiania dziko żyjących kotów. W tym roku planuje się zakupić ok. pół tony takiej karmy.

 

 

 

Foto: Schronisko Turek

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na badanie mammograficzne

kobieta

Urząd Miejski w Turku oraz Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu zapraszają turkowianki na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Więcej…

Czerwcowe zbiórki krwi w MDK

Co dwa tygodnie w środę można oddać krew w Miejskim Domu Kultury w Turku. W czerwcu akcje zbiórek krwi odbywały się w dniach 5 i 19.

Więcej…

Zakończenie edukacji sześciolatków w Bajkowym Przedszkolu

Każdego roku, z końcem czerwca w Bajkowym Przedszkolu organizowane jest uroczyste pożegnanie dla swoich najstarszych wychowanków. Jest to moment pełen wzruszeń, radości i refleksji nad wspólnie spędzonym czasem.

Więcej…