Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zaprasza na kolejne spotkanie autorskie. Tym razem w murach biblioteki przy ul. Dworcowej będzie można porozmawiać z autorką powieści grozy - Anną Musiałowicz. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 7 czerwca, o godzinie 19.00 w Sali Konferencyjnej.

Anna Musiałowicz to z wykształcenia pedagog-resocjalizator. Jak sama o sobie pisze ”Z natury włóczykij. Czyta, poprawia i promuje książki. Jest współtwórczynią projektu Anushka&Betushka, zajmującego się malowaniem obrazów na odzieży. W chwilach wolnych nawiedza zamki, grywa w szachy. Ma milion pomysłów na sekundę, które przekuwa w działanie.”

 

Przede wszystkim jednak nie odrywa się od książek. Jako autorka debiutowała w 2016 roku i od tego czasu opublikowała kilkadziesiąt opowiadań w antologiach, magazynach – przede wszystkim związanych z literaturą grozy (Polska, Czechy) – i podręcznikach RPG. Jej pierwsza powieść „Diabeł zza okna” ukazała się w marcu 2020 roku i została nominowana do nagrody KSIĄŻKA ROKU 2020 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl.

 

Jej najnowsze dzieło "Po Zbutwiałych Schodach", zabiera czytelnika w nostalgiczną podróż w korytarze smutnych, lecz jakże wypełnionych opowieściami kamienic Dawnego Kalisza. Spotkanie, które poprowadzi Jarek Klonowski, rozpocznie się od fragmentu słuchowiska z obrazem do wstępu książki.

 

Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek, na godzinę 19.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Materiał prasowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na badanie mammograficzne

kobieta

Urząd Miejski w Turku oraz Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu zapraszają turkowianki na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Więcej…

Czerwcowe zbiórki krwi w MDK

Co dwa tygodnie w środę można oddać krew w Miejskim Domu Kultury w Turku. W czerwcu akcje zbiórek krwi odbywały się w dniach 5 i 19.

Więcej…

Zakończenie edukacji sześciolatków w Bajkowym Przedszkolu

Każdego roku, z końcem czerwca w Bajkowym Przedszkolu organizowane jest uroczyste pożegnanie dla swoich najstarszych wychowanków. Jest to moment pełen wzruszeń, radości i refleksji nad wspólnie spędzonym czasem.

Więcej…