Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Trwa modernizacja trzynastoletniej przepompowni ścieków przy ul. Jedwabniczej. Dzięki prowadzonym pracom, ilość awarii się zmniejszy, a do tego dojdzie możliwość wykrycia nielegalnych zrzutów ścieków.

Przepompownia przy ul. Jedwabniczej wybudowana została w 2011 roku, na potrzeby przesyłu ścieków komunalnych ze strefy inwestycyjnej, oraz z osiedla Górniczego, części osiedla Zapałczanego i osiedla Uniejowskiego. Przyjmuje także ścieki od mieszkańców gminy Przykona i gminy Turek.

 

Przez minione niemal 13 lat pompy przepracowały ponad 25,5 tys. godzin. Chociaż miały regularne przeglądy i poddawane były remontom takim jak np. wymiana wirników, płaszczy wodnych, łożysk i naprawie silników, ich stan był bardzo zły. Dla sprawnego działania przepompowni należało przeprowadzić gruntowną modernizację.

 

W ramach przedsięwzięcia montowane są nowe, bardziej ekonomiczne i wydajne pompy, wymieniane są też podesty montażowe, prowadnice i pozostała armatura. Renowację przejdzie komora żelbetowa, dzięki czemu konstrukcja komory zostanie zabezpieczona przed korozją. Ponadto budowana jest komora pomiarowa z przepływomierzem. To pozwoli na dokładną analizę ilości ścieków napływających w konkretnym czasie, co będzie miało wpływ na wyeliminowanie nielegalnych napływów.

 

PGKiM Sp. z o.o. w Turku

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na badanie mammograficzne

kobieta

Urząd Miejski w Turku oraz Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu zapraszają turkowianki na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Więcej…

Czerwcowe zbiórki krwi w MDK

Co dwa tygodnie w środę można oddać krew w Miejskim Domu Kultury w Turku. W czerwcu akcje zbiórek krwi odbywały się w dniach 5 i 19.

Więcej…

Zakończenie edukacji sześciolatków w Bajkowym Przedszkolu

Każdego roku, z końcem czerwca w Bajkowym Przedszkolu organizowane jest uroczyste pożegnanie dla swoich najstarszych wychowanków. Jest to moment pełen wzruszeń, radości i refleksji nad wspólnie spędzonym czasem.

Więcej…