Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Organizujemy eko-warsztaty z zakresu efektywności energetycznej i OZE dla uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych Turku.

Celem warsztatów jest upowszechnienie wiedzy i świadomości ekologicznej poprzez edukację i dobrą zabawę. Dzieci poznają m.in. zalety wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz modele działającej elektrowni wiatrowej, elektrowni wodnej czy też modele zasilające prądem wytworzonym przez panele słoneczne. Elementem warsztatów jest także zasadzenie rośliny antysmogowej w doniczkach ceramicznych, samodzielnie ozdabianych przez uczniów.

Eko-warsztaty to cześć projektu „Edukacja ekologiczna mieszkańców Turku jako ważna misja w procesie transformacji energetycznej regionu – organizacja pikniku ekologicznego i Eko-warsztatów” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 86 670,00 zł

Już wkrótce 23 czerwca 2024 r. w ramach projektu zorganizowany zostanie piknik ekologiczny w Parku Miejskim – o szczegółach tego wydarzenia będziemy informować.

img_9495
img_9497
img_9498
img_9500
img_9502
img_9505
img_9520
img_9524
img_9528
img_9530
img_9534
img_9536
img_9541
img_9542
img_9548

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na badanie mammograficzne

kobieta

Urząd Miejski w Turku oraz Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu zapraszają turkowianki na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Więcej…

Czerwcowe zbiórki krwi w MDK

Co dwa tygodnie w środę można oddać krew w Miejskim Domu Kultury w Turku. W czerwcu akcje zbiórek krwi odbywały się w dniach 5 i 19.

Więcej…

Zakończenie edukacji sześciolatków w Bajkowym Przedszkolu

Każdego roku, z końcem czerwca w Bajkowym Przedszkolu organizowane jest uroczyste pożegnanie dla swoich najstarszych wychowanków. Jest to moment pełen wzruszeń, radości i refleksji nad wspólnie spędzonym czasem.

Więcej…