Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

W Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu 20 kwietnia odbyła się uroczysta Gala XV Jubileuszowego Międzynarodowego Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.

 

Organizatorem konkursu jest Fundacja „PRO ARTE CHRISTIANA”. Najlepsi autorzy prac plastycznych i fotograficznych, a także najlepsi recytatorzy wierszy Włodzimierza Pietrzaka odebrali atrakcyjne nagrody. Laureatom pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca przyznano książki i wydawnictwa albumowe z imiennymi dedykacjami, banknoty i monety kolekcjonerskie, słuchawki audio, zegarki i pobyty weekendowe z opiekunem w atrakcyjnych częściach Polski, słodkie upominki.

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku, Kalina Rylska z klasy 6c otrzymała I nagrodę  w kategorii recytacja. Kalina na konkurs  przygotowała trzy wiersze Włodzimierza Pietrzaka: „Geneza opowieści”, „Nokturny”, „Błękitność uśmiechu”. Podczas sobotniej gali laureatka miała okazję zaprezentować raz jeszcze jeden z wybranych wierszy przed szerszą publicznością. To nie pierwszy recytatorski sukces Kaliny. Mamy nadzieję, że kolejne przed nią.

W konkursie w kategorii plastyka wyróżnienie otrzymała Kalina Szewczyk z klasy 4a.

Gratulujemy!

 

konkurs_1
konkurs_2
konkurs_3
konkurs_4
konkurs_5
konkurs_7
konkurs_8
konkurs_9
konkurs_11

Pozostałe aktualności

Koncepcja rewitalizacji rynku

Jest już gotowa koncepcja rewitalizacji Placu Wojska Polskiego w Turku. Teraz dokument będzie przesłany do konsultacji z konserwatorem zabytków, gdyż miejski rynek znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej.

Więcej…

Spotkaj się z Barbarą Wysoczańską – autorką bestselerów

Już w najbliższy piątek, 24 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku odbędzie się spotkanie z autorką bestselerowych powieści historyczno-obyczajowych – Barbarą Wysoczańską. Jej książki, których bohaterkami są nietuzinkowe i inspirujące kobiety, to jedne z najczęściej wypożyczanych pozycji w turkowskiej bibliotece. Spotkanie z pisarka rozpocznie się o godzinie 18.00.

Więcej…

Konkursy na stanowiska dyrektorów szkół

Urząd Miejski w Turku ogłosił nabory na stanowiska dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5.

Więcej…