Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Na stronie www.bip.miastoturek.pl publikowane są oświadczenie majątkowe na podstawie art. 24i ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Fundacja Promocji Bezpieczeństwa w nieuprawniony sposób w swojej publikacji udostępniła pliki z archiwalnymi danymi z oświadczeń majątkowych.

Publikacja Fundacji jest celowym działaniem kompromitującym fundację i jej ekspertów w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa osobistego. W sposób celowy zamieścili specjalnie opracowane linki z dostępem do archiwalnych plików, wyłącznie poza interfejsem użytkownika Biuletynu Informacji Publicznej oraz na serwerze i domenie nie utrzymywanej ani nie obsługiwanej przez pracowników Urzędu Miejskiego w Turku, wykorzystując błąd systemowy leżący po stronie byłego i obecnego wykonawcy usługi Biuletynu Informacji Publicznej. 

Dostawcy wymienionych usług po informacji Urzędu Miejskiego oświadczyli i podjęli natychmiastowe działania mające na celu usunięcie błędu w posiadanym oprogramowaniu bądź ustawieniach serwera narażonych na szkodliwe działanie fundacji. 

Urząd Miejski w Turku przechodzi regularne audyty bezpieczeństwa informacji prowadzone przez zewnętrznych audytorów, które potwierdzają zgodność prowadzonych czynności przez pracowników z obowiązującymi regulacjami. Niniejsze naruszenie również zostanie zgłoszone odpowiednim organom zgodnie z obowiązującymi przepisami. 

Ponadto Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych według zaleca zachowanie ostrożności w kontaktach z Fundacją Promocji Bezpieczeństwa https://archiwum.giodo.gov.pl/259/id_art/9929/j/pl

Pozostałe aktualności

Eko-warsztaty w turkowskich podstawówkach

Organizujemy eko-warsztaty z zakresu efektywności energetycznej i OZE dla uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych Turku.

Więcej…

Koncepcja rewitalizacji rynku

Jest już gotowa koncepcja rewitalizacji Placu Wojska Polskiego w Turku. Teraz dokument będzie przesłany do konsultacji z konserwatorem zabytków, gdyż miejski rynek znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej.

Więcej…

Konkursy na stanowiska dyrektorów szkół

Urząd Miejski w Turku ogłosił nabory na stanowiska dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5.

Więcej…