Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Kandydat na burmistrza Dariusz Kałużny po raz kolejny manipuluje faktami. Składa obietnice, a pomija przy tym istotne rzeczy.

Dlatego wyjaśniam, iż to właśnie miasto chce zrobić drogę 3Z na Zdrojkach Prawych. Dwa razy składaliśmy wnioski do Polskiego Ładu w tej sprawie, ale rząd PiS, czyli partii, której Dariusz Kałużny jest członkiem, nie przyznał nam pieniędzy, ani za pierwszym, ani za drugim razem. Drugi wniosek składany był na drogę 3Z i pobliskie drogi, ale i tak nie było pozytywnej odpowiedzi na nasz wniosek. Aktualnie koszt budowy wzrósł i szacowany jest na ok. 100 mln zł. Każdy kandydat, jeśli ma pojęcie o budżecie powinien wiedzieć, że samorządu miasta samodzielnie nie będzie stać na taką inwestycję.

Ulica Komunalna – starosta Kałużny obiecuje, że zrobi, to co już zaczęliśmy. Nie wiem czy z niewiedzy, czy celowo nie wspomniał, że to już się dzieje, bo 23 lutego burmistrz podpisał umowę na wykonanie dokumentacji, co świadczy o tym, że chcemy tę drogę wybudować. Umowa ta była poprzedzona wcześniejszymi rozmowami z przedsiębiorcami działającymi przy ulicy Komunalnej. Dlatego też proponuję Panu staroście Kałużnemu, aby zajął się ulicami powiatowymi np. Piłsudskiego, Legionów Polskich, Kolską Szosą albo Grunwaldzką zamiast składać puste obietnice, bo póki co aż strach pomyśleć, co by się działo z ulicami w mieście jeśli Pan by nimi zarządzał.

Joanna Misiak-Kędziora

Zastępca Burmistrza ds. Gospodarczych

Pozostałe aktualności

Zapraszamy wszystkich na biegi EUROPA TU-rek

Kolejny raz w miejsce listopadowych, odbywać się będą majowe biegi dla dużych i małych. Zapraszamy wszystkich 1 maja 2024 r. na Stadion 1000-lecia w Turku, na wspólne bieganie.

Więcej…

Sukces uczennicy „Jedynki” w międzynarodowym konkursie

W Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu 20 kwietnia odbyła się uroczysta Gala XV Jubileuszowego Międzynarodowego Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.

Więcej…

Komunikat

Szanowni Państwo, ze względu na awarię operatora kart płatniczych do odwołania nie jest możliwe przyjmowanie płatności w formie bezgotówkowej w Urzędzie Miejskim w Turku i w Urzędzie Stanu Cywilnego w Turku. W związku z tym przyjmowane są wyłącznie płatności gotówką.

Więcej…