Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Nawoływanie do niepłacenia PGKiM za usługi odprowadzania i podczyszczania wód deszczowych jest elementem kampanii wyborczej i działaniem na szkodę Przedsiębiorstwa. Ktoś Państwem manipuluje dla osiągnięcia swoich celów politycznych.

 

Wyroki sądów są różne, nawet w tej samej sprawie. Dlatego PGKiM zamierza sprawę deszczówki wyjaśnić w dalszym postępowaniu sądowym.

Jeśli ktoś nie chce płacić za usługi odprowadzania i podczyszczania wód deszczowych i opadowych z własnych nieruchomości, to jest na to sposób i podajemy go od lat. Trzeba zadbać o retencję wód deszczowych, a potem odłączyć się od kanalizacji deszczowej i już płacić nie trzeba.

Od lat namawiamy do zagospodarowywania wód deszczowych. Jeden z takich przykładów tutajKilka lat temu rozesłaliśmy do Państwa też ulotki podpowiadające, jak uniknąć opat za deszczówkę. Niektórzy z tych rad skorzystali, inni nie i wolą płacić nam za usługę odprowadzania wód z ich nieruchomości.

Zawsze jest to Państwa wybór. Dlatego niżej publikujemy informacje, jak zagospodarować wody deszczowe i roztopowe, aby nie wprowadzać ich do kanalizacji i nie płacić.

Deszczówka 1

Deszczówka 2

Deszczówka 3

Deszczówka 4

 

 

Pozostałe aktualności

Komunikat dla właścicieli domów jednorodzinnych

Informujemy, że Miasto Turek po raz kolejny podjęło działania w celu pozyskania dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne dla mieszkańców miasta Turku.

Więcej…

Dragon-24 wojsko na największych, planowych ćwiczeniach

Wydział Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych zwraca się z apelem do społeczeństwa – prosimy zachować spokój, manewry wojskowe pod kryptonimem Dragon-24 są to ćwiczenia.

Więcej…

Brak możliwości wejścia do budynku MOPS w czwartek 29 lutego

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku informuje, o braku możliwości wejścia i wjazdu na teren MOPS w Turku w dniu 29.02.2024r .(czwartek) w związku z remontem drogi wojewódzkiej i zaplanowanym na ten dzień wyłączeniem wejścia i wjazdu do budynku.

Więcej…