Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

W Przedszkolu Samorządowym nr 8 od najmłodszych lat dzieci uczą się patriotyzmu, przywiązania do Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajany jest szacunek dla polskich symboli narodowych.

Dlatego 10 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki z grupy III od kilku tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia.
Podczas występu dzieci w odświętnych strojach, z kotylionami na piersi recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.
O godzinie 11.11. cała społeczność przedszkolna odśpiewała hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”, włączając się po raz kolejny do akcji MEN „Szkoła do hymnu”.  

 

Pozostałe aktualności

Koncepcja rewitalizacji rynku

Jest już gotowa koncepcja rewitalizacji Placu Wojska Polskiego w Turku. Teraz dokument będzie przesłany do konsultacji z konserwatorem zabytków, gdyż miejski rynek znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej.

Więcej…

Spotkaj się z Barbarą Wysoczańską – autorką bestselerów

Już w najbliższy piątek, 24 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku odbędzie się spotkanie z autorką bestselerowych powieści historyczno-obyczajowych – Barbarą Wysoczańską. Jej książki, których bohaterkami są nietuzinkowe i inspirujące kobiety, to jedne z najczęściej wypożyczanych pozycji w turkowskiej bibliotece. Spotkanie z pisarka rozpocznie się o godzinie 18.00.

Więcej…

Konkursy na stanowiska dyrektorów szkół

Urząd Miejski w Turku ogłosił nabory na stanowiska dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5.

Więcej…