Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
dach z azbestu

Ogłaszamy kolejny nabór wniosków od mieszkańców, którzy chcieliby uzyskać wsparcie finansowe do usuwania wyrobów zawierających azbest. Miasto Turek pozyskało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu dofinansowanie do usuwania i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest i chce tymi pieniędzmi wesprzeć mieszkńców.

 

O dofinansowanie mogą ubiegać się właściciele nieruchomości na terenie Turku, którzy nie są przedsiębiorcami. Wsparcie polegać będzie na sfinansowaniu 100% kosztów prac związanych z usunięciem wyrobów azbestowych, które zostały już zdemontowane.

Nabór wniosków prowadzony będzie od 18 do 20 września 2023 r. Wniosek dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej https://bip.miastoturek.pl/, w zakładce wnioski – przyroda i środowisko (tutaj). Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. (63) 289 61 72.

Łącznie w ramach pozyskanego przez miasto dofinansowania w WFOŚiGW w Turku planuje się w tym roku zutylizować 61 Mg wyrobów zawierających azbest.

Pozostałe aktualności

Kolejne mieszkania do remontu w programie „Najem po remoncie”

Od czerwca 2023 roku działa miejski program mieszkaniowy pod nazwą „Najem po remoncie”. 

Więcej…

Oczyszczalnia w Turku w finale konkursu Modernizacja Roku

W Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXIw. W wydarzeniu uczestniczył przedstawiciel Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku, gdyż inwestycja spółki trafiła do finału konkursu.

Więcej…

Jesienny Rajd Pieszy i Rowerowy

Burmistrz Miasta Turku zaprasza na Jesienny Rajd Pieszy i Rowerowy.

Więcej…