Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
rada miejska turku obrady
Obrady Rady Miejskiej Turku

Radni Rady Miejskiej Turku podczas sesji zwołanej w trybie nadzwyczajnej musieli zmierzyć się z bardzo ważnym tematem, jakim dla wszystkich jest funkcjonowanie PGKiM Sp. z o.o., która czuje się dyskryminowana przez Wody Polskie.

 

Do radnych miejskich trafił apel Zarządu Spółki PGKiM skierowany do wszystkich parlamentarzystów z naszego okręgu. Spółka zwraca w nim uwagę na fakt, że Wody Polskie odrzucają wnioski o zmianę taryf na wodę i ścieki. To spowodowało, że PGKiM znalazło się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, ponieważ znaczny wzrost cen energii, materiałów, usług i surowców przyczynił się do wzrostu kosztów dostarczania wody oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków, co z kolei z powodu odmów Wód Polskich nie przekłada się na cenę wody i ścieków.

Spółka trzykrotnie wnioskowała o zmianę taryf na nowe, uwzględniające podwyżki kosztów. Wnioski były odrzucane, chociaż dla innych miejscowości Wody Polskie akceptują znacznie wyższe stawki. Przykładowo Wody Polskie zgodziły się na cenę ścieków 12,47 zł/m3 brutto dla Gminy Turek, podczas gdy nie zgodziły się na cenę 8,05 zł/m3 brutto dla Miasta Turek. 

Z powodu tak dyskryminujących działań państwowej spółki Wody Polskie, turkowskie przedsiębiorstwo notuje straty sięgające już 7 mln zł i grozi mu upadłość. To z kolei odbiłoby się na komforcie życia wszystkich mieszańców Turku. Aby tego uniknąć PGKiM szuka pomocy u parlamentarzystów, ale też u radnych Rady Miejskiej Turku.

Jeśli Wody Polskie nie zmienią taryf na wodę i ścieki dla Turku, to Rada Miejska Turku stanie przed olbrzymim problemem. Stąd też radni deklarowali wsparcie dla działań spółki.

img_0668
img_0674
img_0675
img_0680
img_0687

Pozostałe aktualności

Kolejne mieszkania do remontu w programie „Najem po remoncie”

Od czerwca 2023 roku działa miejski program mieszkaniowy pod nazwą „Najem po remoncie”. 

Więcej…

Oczyszczalnia w Turku w finale konkursu Modernizacja Roku

W Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXIw. W wydarzeniu uczestniczył przedstawiciel Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku, gdyż inwestycja spółki trafiła do finału konkursu.

Więcej…

Jesienny Rajd Pieszy i Rowerowy

Burmistrz Miasta Turku zaprasza na Jesienny Rajd Pieszy i Rowerowy.

Więcej…