Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
rada miejska turku obrady
Obrady Rady Miejskiej Turku

Radni Rady Miejskiej Turku podczas sesji zwołanej w trybie nadzwyczajnej musieli zmierzyć się z bardzo ważnym tematem, jakim dla wszystkich jest funkcjonowanie PGKiM Sp. z o.o., która czuje się dyskryminowana przez Wody Polskie.

 

Do radnych miejskich trafił apel Zarządu Spółki PGKiM skierowany do wszystkich parlamentarzystów z naszego okręgu. Spółka zwraca w nim uwagę na fakt, że Wody Polskie odrzucają wnioski o zmianę taryf na wodę i ścieki. To spowodowało, że PGKiM znalazło się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, ponieważ znaczny wzrost cen energii, materiałów, usług i surowców przyczynił się do wzrostu kosztów dostarczania wody oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków, co z kolei z powodu odmów Wód Polskich nie przekłada się na cenę wody i ścieków.

Spółka trzykrotnie wnioskowała o zmianę taryf na nowe, uwzględniające podwyżki kosztów. Wnioski były odrzucane, chociaż dla innych miejscowości Wody Polskie akceptują znacznie wyższe stawki. Przykładowo Wody Polskie zgodziły się na cenę ścieków 12,47 zł/m3 brutto dla Gminy Turek, podczas gdy nie zgodziły się na cenę 8,05 zł/m3 brutto dla Miasta Turek. 

Z powodu tak dyskryminujących działań państwowej spółki Wody Polskie, turkowskie przedsiębiorstwo notuje straty sięgające już 7 mln zł i grozi mu upadłość. To z kolei odbiłoby się na komforcie życia wszystkich mieszańców Turku. Aby tego uniknąć PGKiM szuka pomocy u parlamentarzystów, ale też u radnych Rady Miejskiej Turku.

Jeśli Wody Polskie nie zmienią taryf na wodę i ścieki dla Turku, to Rada Miejska Turku stanie przed olbrzymim problemem. Stąd też radni deklarowali wsparcie dla działań spółki.

img_0668
img_0674
img_0675
img_0680
img_0687

Pozostałe aktualności

Koncepcja rewitalizacji rynku

Jest już gotowa koncepcja rewitalizacji Placu Wojska Polskiego w Turku. Teraz dokument będzie przesłany do konsultacji z konserwatorem zabytków, gdyż miejski rynek znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej.

Więcej…

Spotkaj się z Barbarą Wysoczańską – autorką bestselerów

Już w najbliższy piątek, 24 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku odbędzie się spotkanie z autorką bestselerowych powieści historyczno-obyczajowych – Barbarą Wysoczańską. Jej książki, których bohaterkami są nietuzinkowe i inspirujące kobiety, to jedne z najczęściej wypożyczanych pozycji w turkowskiej bibliotece. Spotkanie z pisarka rozpocznie się o godzinie 18.00.

Więcej…

Konkursy na stanowiska dyrektorów szkół

Urząd Miejski w Turku ogłosił nabory na stanowiska dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5.

Więcej…