Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
dzieci stoją na rozpoczęcie roku szkolnego
Na zdjęciach rozpoczęcie roku szkolnego w największej szkole podstawowej w Turku – Szkole Podstawowej nr 5

812 przedszkolaków i 2054 uczniów rozpoczęło dzisiaj rok szkolny 2023/2024 w jednostkach prowadzonych przez Miasto Turek.

W grupie przedszkolaków sześciu miejskich przedszkoli, jest 198 dzieci nowoprzyjętych, w tym 142 trzylatków. Ponadto 614 dzieci będzie kontynuować edukację przedszkolną.

Natomiast dzisiaj progi szkoły podstawowej w Turku po raz pierwszy przekroczyło 254 pierwszaków. W trzech szkołach miejskich uczyć się będzie łącznie 2054 uczniów:

-Szkoła Podstawowa nr 1 - 566 uczniów, wśród nich 34 dzieci z Ukrainy i 67 pierwszaków;

-Szkoła Podstawowa nr 4 - 581 uczniów, wśród nich 30 dzieci z Ukrainy i 68 pierwszaków;

-Szkoła Podstawowa nr 5 - 907 uczniów, wśród nich 52 dzieci z Ukrainy i 111 pierwszaków.

Sp5_1.jpg

Sp5 3

Sp5 2

 

Pozostałe aktualności

Zapraszamy na badanie mammograficzne

kobieta

Urząd Miejski w Turku oraz Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu zapraszają turkowianki na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Więcej…

Czerwcowe zbiórki krwi w MDK

Co dwa tygodnie w środę można oddać krew w Miejskim Domu Kultury w Turku. W czerwcu akcje zbiórek krwi odbywały się w dniach 5 i 19.

Więcej…

Zakończenie edukacji sześciolatków w Bajkowym Przedszkolu

Każdego roku, z końcem czerwca w Bajkowym Przedszkolu organizowane jest uroczyste pożegnanie dla swoich najstarszych wychowanków. Jest to moment pełen wzruszeń, radości i refleksji nad wspólnie spędzonym czasem.

Więcej…