Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Rozpoczęły się trwające trzy dni egzaminy ósmoklasistów. Uczniowie dzisiaj zmierzyli się z językiem polskim. W kolejnych dniach przed nimi testy z matematyki i wybranego języka obcego.

W trzech szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Turek, egzamin zdaje 374 uczniów. Wśród nich jest 15 dzieci z Ukrainy.


Najwięcej, bo 172 ósmoklasistów, egzamin pisze w Szkole Podstawowej nr 5. W Szkole Podstawowej nr 4 do egzaminu przystąpiło 102 uczniów, a w Szkole Podstawowej nr 1 – 100 uczniów.


Egzamin z języka polskiego pisali wszyscy ósmoklasiści. Matematyki nie będzie musiała pisać jedna uczennica z „Czwórki”, ponieważ jest laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki. W tym roku żaden z uczniów nie wybrał języka niemieckiego, natomiast jedna osoba z „Piątki” będzie pisała egzamin z języka rosyjskiego. Pozostali sprawdzą się w języku angielskim.


Wszyscy wyniki egzaminu poznają 3 lipca 2023 r.

Pozostałe aktualności

Radni apelują do Rządzących

Podczas ostatniej sesji Rada Miejska Turku przyjęła apele do Posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z Okręgu nr 37, do Senatora z Okręgu nr 93, do Prezesa Rady Ministrów oraz do władz Samorządu Województwa Wielkopolskiego, w sprawie przywrócenia połączeń autobusowych z Turku do Poznania, Łodzi i Wrocławia.

Więcej…

Święto Dyni w Przedszkolu Krasnala Hałabały

W piątek, 31 października w Przedszkolu Samorządowym nr 8 obchodzono Dzień Dyni, który był fantastyczną okazją do wspólnej zabawy.

Więcej…

Komunikat dla mieszkańców Turku

Urząd Miejski w Turku informuje, że w czwartek, 6 listopada 2025 r., w godzinach od 8.00 do 14.00, ulica Kolska - na odcinku od Placu Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Legionów Polskich i al. Piłsudskiego – będzie niedostępna dla ruchu pojazdów.

Więcej…