Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

krew

W mijającym miesiącu 148 krwiodawców zgłosiło się na środowe akcje zbiórki krwi, aby oddać ten cenny lek.

Organizatorami co dwutygodniowych akcji są: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Środowiskowy Klub HDK PCK im. Kard. S. Wyszyńskiego przy parafii św. Barbary. Patronem honorowym zbiórek jest Burmistrz Miasta Turku.

 

Łącznie w marcowych zbiórkach krwi, tj. 1, 15 i 29 marca 2023 r., uczestniczyło148 krwiodawców. Niestety, nie wszyscy z nich mogli oddać krew. Ostatecznie do donacji zakwalifikowanych zostało 140 z nich. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o 62.850 ml tego cennego leku.

 

W kwietniu 2023 r. w Turku krew będzie można oddać w środy: 12 i 26, w godzinach od 8.00 do 11.00 w Miejskim Domu Kultury w Turku.

Pozostałe aktualności

Wykaszanie traw w pasach drogowych

Informujemy, że po naszych wielokrotnych interwencjach w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu Rejon Konin, uzyskaliśmy informację, że prace na tutejszy rejon rozpoczęły się dopiero 26 maja i będą trwały 3 tygodnie.

Więcej…

Warsztaty online poświęcone tematyce samowystarczalności i bezpieczeństwa energetycznego

W ramach działań PPNT w projekcie LIFE AFTER COAL PL zapraszamy na bezpłatne warsztaty online poświęcone tematyce samowystarczalności i bezpieczeństwa energetycznego.

Więcej…

Dzień Rodziny w Bajkowym Przedszkolu

W Bajkowym Przedszkolu w każdej z grup odbyło się niezwykłe święto pełne radości, śmiechu i wzruszeń – Dzień Rodziny.

Więcej…