Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

par 5 20220706 1193554512

Ponieważ wokół rewitalizacji parku miejskiego w Turku rozpowszechniane są różne informacje, często mijające się z prawdą, wyjaśniamy Mieszkańcom co następuje:

• W związku z przedłużaniem się prac w parku, rozważając wszystkie warianty począwszy od zerwania umowy z wykonawcą uznaliśmy, że korzystniejsze dla Miasta Turku będzie jej przedłużenie i pozwolenie firmie zakończyć budowę. Tym bardziej, że płacimy jej tylko za wykonane prace.


• Naszym celem było i jest stworzenie dla mieszkańców Turku atrakcyjnego miejsca do wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Faktem jest, że park wymagał już remontu, aby mógł być wykorzystywany zgodnie z jego przeznaczeniem.


• Fakt, że firma nie wykonała rewitalizacji parku na czas nie jest winą leżącą po stronie Urzędu Miejskiego, ale jest niestety naszym wspólnym problemem. My problem ten staramy się rozwiązać. Uzyskaliśmy od Marszałka Województwa Wielkopolskiego zgodę na przedłużenie umowy, dzięki czemu dofinansowanie jest nadal aktualne. Wyraziliśmy zgodę firmie na dokończenie prac.


• Aktualnie w parku prowadzone są prace związane z membranowym zadaszeniem sceny amfiteatru, trybun dla widowni oraz z utrzymaniem zieleni.


• Dalej robimy swoje, staramy się, czego przykładem jest uzyskanie przedłużenia możliwości dofinansowania, bo chcemy tylko jednego – oddać mieszkańcom atrakcyjne miejsce w Turku.

                                                                                                                          Urząd Miejski w Turku

{joomplucat:3191 limit=6|columns=6}

Pozostałe aktualności

Wakacje w Turku – program na sierpień 2025

Warsztaty, gry, zabawy, zawody i wiele innych atrakcji przygotowanych zostało dla młodych mieszkańców Turku na okres wakacji letnich. Na zajęcia zapraszają miejskie jednostki organizacyjne oraz organizacje pozarządowe działające w mieście.

Więcej…

Syreny alarmowe 1 sierpnia

W 81. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, 1sierpnia 2025 roku o godzinie 17:00, na terenie Turku zostaną uruchomione syreny alarmowe.

Więcej…

Fundusze Europejskie na podniesienie kompetencji i kwalifikacji w Wielkopolsce Wschodniej

Zapraszamy na bezpłatne webinarium: Fundusze Europejskie na podniesienie kompetencji i kwalifikacji w Wielkopolsce Wschodniej.

Więcej…