Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

sn 1 20201111 2019747951

11 listopada każdego roku jest czasem zadumy i wspomnień o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Turku, ze względu na sytuacje epidemiczną, miały symboliczny charakter. Głównym punktem uroczystości była msza święta w intencji Ojczyzny o godzinie 10.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

Po mszy delegacje samorządowe miasta i gminy Turek złożyły kwiaty przy ulicy Kaliskiej pod tablicą upamiętniającą Stanisława Kączkowskiego – współtwórcę konspiracji niepodległościowej w Tuku, który zginął 11 listopada 1918 roku.

Na ulicach miasta pojawiły się biało-czerwone flagi, a w miejscach pamięci kwiaty i znicze.

Wyjątkową okazją do zaakcentowania obchodów 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była akcja "Niepodległa do hymnu", w ramach której każdy mógł 11 listopada w samo południe przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego, emitowanego przez stacje radiowe i telewizyjne.

 

{joomplucat:2954 limit=10|columns=5}

Pozostałe aktualności

Nowa siedziba Urzędu Stanu Cywilnego w Turku

Obsługa interesantów odbywać się będzie w nowej siedzibie w budynku przy ul. Kaliskiej 59 w pok. 112, 117 i 118.

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowych w otwartych konkursach ofert

Burmistrz Miasta Turku zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych lub podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego do udziału w pracach komisji konkursowych w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych w roku 2025

Więcej…

Kolor, błysk, po prostu kicz czyli bal karnawałowy dla osób niepełnosprawnych

Kicz party to tematyka VII Balu Karnawałowego dla osób niepełnosprawnych, który odbył się w niedzielę 2 lutego 2025 r. w Miejskim Domu Kultury w Turku.

Więcej…