Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
legosz 20130529 1642813081

Dnia 25 maja po raz czwarty w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku zorganizowany został turniej piłki siatkowej Absolwentów „Jedynki” im. H. Łęgosza. Głównym celem zawodów było uczczenie 11 rocznicy śmierci nauczyciela wychowania fizycznego oraz trenera i pedagoga Hieronima Łęgosza, popularyzacja piłki siatkowej oraz integracja środowiska absolwentów „Jedynki”.

Zawody zostały nazwane Siatkarską Konfrontacją Pokoleń, ponieważ uczestniczące drużyny reprezentowały różne pokolenia – gimnazjalistów, licealistów, studentów i dorosłych. Do udziału zgłosiła się rekordowa liczba drużyn – 14, w tym dwie żeńskie. Na uroczyste rozpoczęcie stawili się zaproszeni goście, a wśród nich Jadwiga Łęgosz wraz z córką Agnieszką.

Po otwarciu turnieju dokonano losowania grup eliminacyjnych, które rozegrały mecze na trzech salach: SP 1, ZSO i ZST.  Przebieg turnieju koordynował nauczyciel wychowania fizycznego, Tomasz Gargula. Do dalszych gier z każdej grupy do ćwierćfinałów awansowały po dwa zespoły. Najbardziej zaciętym meczem okazał się pojedynek zespołu AMATORZY i 3 DYCHY W PLECY, gdzie w trzecim secie przy stanie 14:14 (punktem kończącym jest 15) lepsi okazali się AMATORZY. Również trzysetowym pojedynkiem był mecz CHŁOPAKI Z MOSA i LAST MINUTE, ale ostatecznie 2:1 wygrali ci pierwsi. To, że poziom był bardzo wyrównany potwierdziły długie i zacięte półfinały, w których trzeci set musiał wyłonić finalistów. Ostatecznie w finale znalazły się drużyny MATURABOY’S i AMATORZY. W pierwszym secie przy stanie 18:14 dla MATURZYSTÓW, obudziły się ambicje na zwycięstwo AMATORÓW, gdyż swoją walecznością doprowadzili do remisu 18:18. Niestety doświadczenie i spokój ich rywali zaprocentował wygranym setem 21:18. W drugim secie zmęczenie dawało się we znaki i AMATORZY przegrali do 15. Po ponad 8 godzinach wyłoniono najlepszą czwórkę turnieju. Najlepsze drużyny otrzymały komplety strojów siatkarskich i medale, zaś mistrzowie puchar i nagrodę specjalną od właściciela PUBU 21 Tomasza Człapy – dożywotni wstęp na wszystkie koncerty w jego pubie. Następnie rozlosowano nagrody wśród pozostałych drużyn. Dzięki hojności sponsorów każdy z prawie 60 uczestników turnieju odszedł z nagrodą lub upominkiem. Po oficjalnym zakończeniu część uczestników udała się do PUBU 21 na smaczną pizzę oraz zimne napoje, przy których wspominano turniejowe zagrania.

Ostateczna kolejność:
1. MATURABOY’S (Pacławski M., Nawrocki R., Włodarczyk I., Hartman M.)
2. AMATORZY (Igor Sikorski, Patryk Królikowski, Tomasz Kasierski, Sebastian Staszewski)
3. OCHOCKI – (Durczyński Tomasz, Iwaniak Darek, Śliwka Paweł, Radzimski Michał)
4. CHŁOPAKI Z MOSA (Ratajczyk Dawid, Daniel Zagozda, Adrian Rojek, Filip Trojan, Patryk Kleśta, Tomasz Szafoni)

MVP turnieju (najbardziej wartościowy gracz) – Sebastian Staszewski (AMATORZY)

Nagroda FAIR-PLAY – Patryk Królikowski (AMATORZY)
Najbardziej „zgrana” drużyna – Grzmoty  (Łęgosz A., Dominiak A. Kolińska E., Klimczak P.)

{joomplucat:239 limit=6|columns=3}

Pozostałe aktualności

Powstają drogi na os. Leśna

Aktualnie miejska spółka PRI wykonuje nawierzchnię ulic i chodników.

Więcej…

Burmistrz i radni złożyli ślubowanie. Oto skład samorządu na lata 2024-2029

W poniedziałek, 6 maja 2024 r. odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Rady Miejskiej Turku. Ślubowanie złożyli: Burmistrz Turku – Romuald Antosik oraz nowo wybrani radni IX kadencji 2024-2029. Podczas obrad wybrano Przewodniczącą Rady i dwoje wiceprzewodniczących.

Więcej…

Udane kwietniowe zbiórki krwi

W kwietniu tego roku miały miejsce dwie zbiórki krwi w Miejskim Domu Kultury. Łącznie z tych okazji do podzielenia się cennym lekiem, jakim jest krew, skorzystało 79 krwiodawców.