Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

zawodnicy karate 2 20230310 1916517015

W środę, 8 marca w Urzędzie Miejskim w Turku odbyło się spotkanie z zawodnikami karate, którzy na Mistrzostwach Polski Juniorów Shikyokushinkai WKO Japan w Mielnie wywalczyli wysokie miejsca na podium.

Burmistrz Romuald Antosik i Przewodnicząca Rady Miejskiej Turku Mariola Kadrzyńska-Siwek na spotkanie zaprosili zawodników klubu Sportów i Sztuk Walk: Aleksandrę Zając, Wojciecha Gadomskiego oraz Marcela Rosiaka wraz z rodziacmi i trenerem Dariuszem Jasiakiewiczem.

Zawodnicy tego klubu wywalczyli szereg tytułów w swoich konkurencjach: Marcel Rosiak zdobył złoty medal w walkach kontaktowych i Kata w Juniorach Młodszych, Wojciech Gadomski złoty medal w Kata i srebrny w walkach kontaktowych oraz Aleksandra Zając brązowy medal w walkach kontaktowych.

Po zawodach w Mielnie sportowcy wzięli udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy młodzików i juniorów (3 i 4 marca 2023 r.) i tam Marcel Rosiak zdobył srebrny medal wygrywając 3 walki i tym samym uzyskał kwalifikację na ME, Wojciech Gadomski również zdobył srebrny medal po wygraniu 4 walk i uzyskał kwalifikację na ME. Aleksandra Zając tym razem była tuż za podium i zajęła ostatecznie 4 miejsce.

Mistrzostwa Europy odbędą 24 i 25 czerwca 2023 r. się w Debreczynie (Węgry).

Burmistrz i Przewodnicząca podziękowali wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie Turku na turniejach. Burmistrz podkreślił, jak ważne jest to, że znaleźli oni w swoim życiu pasję, co z kolei przekłada się na ich zainteresowania i styl życia.