Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
striker 4 20181220 1754595934

W Urzędzie Miejskim w Turku odbyło się spotkanie z mistrzami sportów walk z Turku, którzy we Włoszech i w Kazachstanie wywalczyli wysokie miejsca na podium.

Burmistrz Romuald Antosik na spotkanie zaprosił zawodników klubu Striker Turek: Marcina Wojciechowskiego, Huberta Zydorkiewicza, Michała Mielczarka, Wiktora Lebiedzińskiego, Patryka Szulca, Szymona Kałużnego, Aleksandra Kowalczyka i Zuzannę Drewniak, wraz z trenerem Kamilem Więcławkiem. Zawodnicy tego klubu zdobyli siedem medali na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Sulejówku, co dało im awans do Mistrzostw Świata we Włoszech, w których zdobyli 14 medali, zajmując najwyższe miejsca na podium.

W spotkaniu uczestniczyła także Adrianna Kolenka. 15-letnia turkowianka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5, w listopadzie reprezentowała Polskę w Pucharze Świata Kyodokyokushin w Kazachstanie, gdzie zdobyła pierwsze miejsce. Start Adrianny w Kazachstanie finansowo wsparło Miasto Turek.

Burmistrz Romuald Antosik podziękował wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie Turku na turniejach krajowych i międzynarodowych. Podkreślił, jak ważne jest to, że znaleźli oni w swoim życiu pasję, co z kolei przekłada się na ich zainteresowania i styl życia. Wszyscy otrzymali podziękowania, zaś Adrianna Kolenda podziękowała Burmistrzowi za wsparcie finansowe jej startu w mistrzostwach w Kazachstanie.

{joomplucat:2601 limit=15|columns=5}

Pozostałe aktualności

Powstają drogi na os. Leśna

Aktualnie miejska spółka PRI wykonuje nawierzchnię ulic i chodników.

Więcej…

Burmistrz i radni złożyli ślubowanie. Oto skład samorządu na lata 2024-2029

W poniedziałek, 6 maja 2024 r. odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Rady Miejskiej Turku. Ślubowanie złożyli: Burmistrz Turku – Romuald Antosik oraz nowo wybrani radni IX kadencji 2024-2029. Podczas obrad wybrano Przewodniczącą Rady i dwoje wiceprzewodniczących.

Więcej…

Udane kwietniowe zbiórki krwi

W kwietniu tego roku miały miejsce dwie zbiórki krwi w Miejskim Domu Kultury. Łącznie z tych okazji do podzielenia się cennym lekiem, jakim jest krew, skorzystało 79 krwiodawców.