Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
na podium 8 20180221 1014842993

W sobotę, 17 lutego 2018 r., zawodnicy Turkowskiego Klubu Karate OYAMA wystartowali w VII Mistrzostwach Makroregionu Centralnego Oyama Karate w Kata, które odbywały się w hali sportowej Chojeńskiego Klubu Sportowego w Łodzi.

Organizatorem tych bardzo udanych zawodów był Łódzki Klub Oyama Karate „Neko” z sensei Adamem Sochanem 4 dan na czele. W zawodach wystartowało niemal 160 zawodników z 14 klubów. Sędzią głównym mistrzostw był Szef Makroregionu Centralnego – sensei Włodzimierz Rygiert 4 dan z Turku.

Turkowski Klub Karate oraz GKS „Kasztelanię” Brudzew reprezentowało 11 zawodników. Najlepiej zaprezentowali się: Natalia Królikowska i Igor Strzeliński, którzy w swoich kategoriach zdobyli pierwsze miejsca, oraz Kacper Polus i Igor Kaczmarek – chłopcy uplasowali się na drugim stopniu podium. Pozostałym zawodnikom, niestety, nie udało się zakwalifikować do medalowych czwórek.

Była to pierwsza tej rangi impreza w tym roku, w której wzięli udział zawodnicy Turkowskiego Klubu Karate. Instruktorzy liczą, że dla większości zawodników szczyt formy przyjdzie podczas zbliżających się Mistrzostw Polski.

Z zawodnikami przebywali instruktorzy: Włodzimierz Rygiert, Marek Kruk, Paweł Wasiak i Hubert Chwiałkowski oraz, jak zawsze, grupa niezawodnych rodziców młodych karateków.

Zarząd Turkowskiego Klubu Karate OYAMA składa serdeczne podziękowania Urzędowi Miejskiemu w Turku za pomoc i wsparcie, dzięki czemu zawodnicy mieli możliwość startu w mistrzostwach.


Materiał prasowy Turkowskiego Klubu Karate OYAMA


{joomplucat:2291 limit=12|columns=4}

Pozostałe aktualności

Międzynarodowy Dzień Kropki w Bajkowym Przedszkolu

W Bajkowym Przedszkolu obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i wiary we własne możliwości.

Więcej…

Rocznica napaści sowieckiej na Polskę

17  września 1939 roku ZSRR zaatakował Polskę od wschodu, co było częścią paktu Ribbentrop-Mołotow zawartego między Niemcami a ZSRR.

Więcej…

Komunikat o utrudnieniach w ruchu

Od 22 września ruszają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Kaliskiej i ul. Młodych. W związku z tą inwestycją zmieniona będzie organizacja ruchu.

Więcej…