Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
przepynli wis 2 20161208 1365082543
W dniu 4 grudnia 2016 r na Przystani we Włocławku odbyła się II Edycja Mikołajkowego Przepływania Wpław Wisły, w którym wzięły udział morsy z Turku.

Impreza odbywała się pod patronatem Prezydent Miasta Włocławek. Miasto Turek reprezentowało trzech członków Stowarzyszenia „Morsy Turek": Dariusz Walaszek, Piotr Grenda i Łukasz Maciejewski, którym towarzyszyły żony i dzieci: Gosia Grenda, Bartek Grenda ,Gabrysia Maciejewska, Kaja Maciejewska, Justyna Walaszek.

Turkowskie morsy jako jedni z nielicznych pokonali dystans ok 500 m bez płetw. Warunki były sprzyjające morsom, temperatura powietrza -1 stopień C, a temperatura wody 2,5 stopnia C.

{joomplucat:1707 limit=15|columns=5}

Pozostałe aktualności

Druga elektrownia w Turku powstanie do 2028 roku

Burmistrz Turku, Romuald Antosik, spotkał się z Jackiem Rusieckim i Łukaszem Podlewskim - przedstawicielami firmy NEO Energy Group, która będzie budować drugą elektrownię gazową na terenie strefy inwestycyjnej w Turku.

Więcej…

Turek świętuje 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego

Historyczny Piknik w Parku Miejskim już 20 września.
Wielka rocznica, wielkie emocje! W tym roku przypada dokładnie 1000 lat od koronacji Bolesława Chrobrego – pierwszego króla Polski, którego koronacja w 1025 roku była przełomowym momentem w dziejach naszego kraju. Z tej okazji Muzeum w Turku, Biblioteka Miejska oraz lokalni partnerzy zapraszają mieszkańców Turku i okolic na wyjątkowe wydarzenie, które przeniesie nas w czasy piastowskie.

Więcej…

Przypominamy! Nieprzerwane wydawanie zaświadczeń o dochodach z gospodarstw rolnych – zmiana w ustawie POŚ

Od stycznia tego roku obowiązują nowe zasady w zakresie terminu ustalania przeciętnego miesięcznego dochodu z gospodarstwa rolnego, co zapewnia ciągłość wydawania zaświadczeń o dochodach – bez konieczności oczekiwania na ogłoszenie danych przez GUS.

Więcej…