Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
19 medali pucharu polski centralnej 8 20161025 1718801821
W sobotę, 22 października 2016 r. w Kłodawie odbył się II Puchar Polski Centralnej, zorganizowany przez Turkowski Klub Karate. Z powodzeniem wystartowali w nim zawodnicy z Turku.

W imprezie wystartowało około 120 zawodników z Poznania, Konina, Ślesina, Koła, Łodzi, Legionowa, Turku, Kłodawy, Brudzewa, Grodźca i Rychwała. Zawody były rozegrane systemem mieszanym – eliminacje systemem punktowym do wyłonienia najlepszych czwórek, a w półfinałach i finałach systemem pucharowy z użyciem chorągiewek. Rozegrana została również konkurencja kobudo, czyli kata z bronią – z użyciem pałek tonfa oraz bo (długiego kija).

Udział zawodników Turkowskiego Klubu Karate w zawodach był możliwy dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniki zawodników Turkowskiego Klubu Karate:

I miejsca: Maja Gierałka (kata), Natalia Królikowska (kata), Natalia Królikowska (kobudo), Kacper Polus (kata),
II miejsca: Amelia Guźniczak (kata), Oskar Wawrzyniak (kata),
III miejsca: Mateusz Osiewała (kata), Paula Wawrzyniak (kata), Zofia Przespolewska (kata), Kacper Jakubowski (kata), Kacper Ogrodowczyk (kata), Anita Muraszewska (kata), Damian Michalak (kata), Martyna Kuśmierczak (kata), Martyna Kuśmierczak (kobudo), Dawid Wiśniewski (kata), Wiktor Józefiak (kata), Kacper Polus (kobudo).

{joomplucat:1636 limit=15|columns=5}

Pozostałe aktualności

Do cmentarzy dojedziemy bezpłatnym autobusem

Urząd Miejski w Turku uruchamia na czas Święta Zmarłych bezpłatną linię autobusową, która dowiezie mieszkańców miasta w pobliże cmentarzy w Turku i w Słodkowie Kolonii.

Więcej…

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 4

W szkole Podstawowej nr 4 odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. To wyjątkowe wydarzeni na długo pozostanie w pamięci najmłodszych, którzy z dumą i przejęciem złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, oficjalne stając się częścią szkolnej społeczności.

Więcej…

Święto Edukacji Narodowej w Bajkowym Przedszkolu

W Bajkowym Przedszkolu 14 października odbyły się wyjątkowe obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Więcej…