Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
gimnazjalici z jedynki najlepsi w pywaniu 1 20161021 1728350060

18 października 2016 roku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Miasta Turku i Powiatu Tureckiego Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu.

-Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Jesteśmy bardzo dumni z postawy naszych podopiecznych. Cieszy fakt, że uczestnicy tegorocznych zawodów mogli sprawdzić się w wielu stylach pływackich – mówią nauczyciele z Gimnazjum nr 1 im. Lotnictwa Polskiego w Turku.

Uczniowie ze zwycięskiej „szkoły z samolotem” wystąpili w składach:
Dziewczęta: Olga Dawicka, Pola Janicka, Paulina Grąbkowska, Karolina Sikorska, Natalia Jasiak, Gabriela Kolenda, Zuzanna Tomczyk, Katarzyna Matczak.
Chłopcy: Hubert Izydorkiewicz, Jakub Wiśniewski, Patryk Pawlak, Tobiasz Darul, Kamil Buchelt, Igor Strychalski, Jakub Matuszak, Michał Czekała.

Zwycięzcom życzymy udanych startów w Finałach Mistrzostw Województwa w Poznaniu.

{joomplucat:1631 limit=4|columns=4}

Pozostałe aktualności

Wielkanocne świętowanie w Przedszkolu Krasnala Hałabały

Wielkanoc to święta pełne tradycji i obyczajów. Tradycje te sprawiają, że poprzedzające je dni są niezwykłe i pełne radości. W ten wyjątkowy czas w Przedszkolu Krasnala Hałabały pachnie owies i rzeżucha, a pisanki, kraszanki zdobią sale i korytarze.

Więcej…

Komisja Komunalna w Rynku w Turku

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Komisji Komunalnej i Rozwoju Miasta Rady Miejskiej Turku na Placu Wojska Polskiego w Turku, podczas której wizytowano plac budowy na Placu Wojska Polskiego w związku z rewitalizacją miejscowego rynku i  przebudową fontanny.

Więcej…

Życzenia wielkanocne

Życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy od Burmistrza Turku i Przewodniczącej Rady Miejskiej Turku.

Więcej…