Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
turniej pikarski olimpiad specjalnych 4 20160427 1152333181

Pod patronatem Burmistrza Miasta Turku rozgrywany był dzisiaj w Turku, XIII Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych TUREK 2016.


Olimpiady Specjalne to międzynarodowy program wspierający osoby dotknięte niepełnosprawnością, którego zadaniem jest zapewnienie całorocznego cyklu treningów i zawodów sportowych w różnych olimpijskich dyscyplinach sportu. Dzięki temu osoby te mają możliwość rozwijania sprawności fizycznej, demonstrowania odwagi, dzielenia się radością oraz nawiązywania przyjaźni między rodzinami, innymi zawodnikami i społecznością lokalną. Ceremonia otwarcia XIII Regionalnego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych TUREK 2016 odbyła się na Stadionie 1000-lecia i tutaj też rozgrywany był turniej.

Prowadzący imprezę, Zbigniew Ćwikliński, przedstawił wszystkie drużyny biorące udział w turnieju. Były to Kluby Olimpiad Specjalnych działające przy: SOSW w Borzęciczkach, SOSW nr 1 w Kaliszu, SOSW w Kole, Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Koninie, Zespole Szkół Specjalnych w Krotoczynie, SOSW w Rychwale, WTZ w Turku i SOSW w Turku. Komitet organizacyjny turnieju tworzyli: Jolanta Baran, Alicja Dawidowska, Renata Czubak, Zbigniew Ćwikliński, Barbara Figurska, Izabela Frątczak, Marek Górski, Małgorzata Wawrzyniuk i Katarzyna Wielkopolan-Janik.

Zawodnicy: Dawid Kuśmierczak, Mateusz Jurkiewicz, Paweł Wojciechowski i Piotr Wojciechowski, wnieśli i wciągnęli na masz flagę Olimpiad Specjalnych. Z kolei Justyna Kędzierska z Turku, złota medalistka w narciarstwie alpejskim IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Zakopane 2016, wygłosiła słowa przysięgi: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

Uczestnicy ceremonii otwarcia obejrzeli pokaz gimnastyczno-akrobatyczny, przygotowany przez Marka Kujawę i uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Turku. W dalszej części Jerzy Kurzawa, zastępca burmistrza Turku, dokonał otwarcia Turnieju.

{joomplucat:1412 limit=12|columns=3}

Pozostałe aktualności

Betlejemskie Światełko Pokoju w Urzędzie Miejskim

W dniu 19 grudnia 2025 roku harcerze przynieśli do Urzędu Miejskiego w Turku Betlejemskie Światełko Pokoju – znak jedności, nadziei  dobra.

Więcej…

Świąteczna Kolacja w Klubie Seniora „Senior+”

W Klubie Seniora „Senior+” odbyła się dziś uroczysta kolacja wigilijna, w której uczestniczył Burmistrz Miasta Turku. Spotkanie przebiegło w niezwykle ciepłej i serdecznej atmosferze, pełnej świątecznych tradycji, wspólnych rozmów oraz kolęd.

Więcej…

Żłobek miejski

14 listopada 2025 r. odbył się odbiór końcowy robót budowlanych związanych z przebudową części budynku wraz ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń opieki zdrowotnej na potrzeby żłobka miejskiego.

Więcej…