Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
20160311 131731

Młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku zostali mistrzami rejonu konińskiego podczas XVII igrzysk młodzieży szkolnej. W nagrodę pojadą na zawody wojewódzkie do Krotoszyna.



Turniej rejonowy odbył się w hali MOSiR w Słupcy. Podopieczni trenera Jerzego Urbańczyka zaczęli go przeciętnie, bo choć wygrali w pierwszym meczu grupowym ze swoimi rówieśnikami z Konina, to jednak chwilę później przegrali w trzech setach z SP Ostrowite. Na szczęście na tym potknięciu limit porażek turowian się wyczerpał – w półfinale nasi młodzi chłopcy ograli SP1 Koło, a w finale zrewanżowali się swoim wcześniejszym pogromcom.

-Wyciągnęliśmy wnioski z tej porażki. W samym finale błędów z naszej strony było bardzo mało i to był klucz do zwycięstwa – powiedział po meczu trener Urbańczyk.

Skład zwycięskiej drużyny: Kacper Baranowski, Norbert Baranowski, Jan Grzesik, Miłosz Groblica, Miłosz Łukasik, Miłosz Marcinkowski, Maksymilian Mokrowiecki, Przemysław Kosobudzki, Jakub Orligóra, Dawid Walaszczyk, Bartosz Rygiert. Trener Jerzy Urbańczyk

Warto wspomnieć, że wcześniej w turnieju regionalnym zagrały także dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 4. W finale przegrały jednak ze swoimi koleżankami z Koła i zajęły drugie miejsce.

Siatkarzom z „Czwórki" gratulujemy i życzymy powodzenia w Krotoszynie.

20160311 131731

Pozostałe aktualności

Nabór uzupełniający do programu „Wielkopolskie telecentrum opieki”

Miasto Turek poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku, w 2024 przystąpiła do realizacji programu Wielkopolskie telecentrum opieki.

Więcej…

Festyn rodzinny z okazji 15 sierpnia w Parku Miejskim

Polacy mają kilka okazji do świętowania w dniu 15 sierpnia. W związku z tym, że jest to dzień wolny od pracy, zaprosiliśmy mieszkańców Turku naszego parku miejskiego na festyn rodzinny.

Więcej…

Święto Wojska Polskiego i rocznica Bitwy Warszawskiej

15 sierpnia to ważna data dla Polaków - w tym dniu obchodzimy Święto Wojska Polskiego i 105. rocznicę "Cudu nad Wisłą".

Więcej…