Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
sp 5 turek mistrzami rejonu koniskiego w pice rcznej dziewczt 2 20160229 1469299907

W środę 24 lutego 2016 r. w Kleczewie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Konińskiego Piłki Ręcznej Dziewcząt szkół podstawowych.


W zawodach brały udział drużyny ze szkół z : Orchowa, Przedcza, Sokółek, Konina, Kleczewa i Turku. Mecze odbywały się w dwóch grupach. Dziewczęta z „piątki" były w grupie z zespołami z Orchowa, który pokonały wynikiem 10:4 oraz z zespołem z Sokółek, który pokonały wynikiem 4:1.
Zajmując pierwsze miejsce w grupie przyszedł czas na półfinał, który dziewczęta zagrały z zespołem z Przedcza. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 i „piątka" z Turku znalazła się w finale zawodów.
Mecz finałowy dziewczęta z „piątki" zagrały z wielokrotnym mistrzem rejonu konińskiego w piłce ręcznej z zespołem gospodarzy z Kleczewa. Zacięty mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla zespołu z SP 5 Turek. Tym samym dziewczęta z Turkowskiej „piątki" awansowały do Finału Mistrzostw Wielkopolski dziewcząt w piłce ręcznej w Dopiewie, które odbędą się w marcu br. Będzie to kolejne wyzwanie naszej zwycięskiej drużyny. Trzymajcie kciuki!
Zespół wystąpił w składzie:
1. Patrycja Łyskawa
2. Daria Kaczkowska
3. Gabriela Miller
4. Gabriela Perlińska
5. Katarzyna Macudzińska
6. Eliza Bagrowska
7. Martyna Barciś
8. Natalia Jasiak
9. Pola Janicka
10. Anastazja Kołodziejczyk
11. Natalia Wojtkowiak
12. Nina Bartczak
13. Aleksandra Kubiak
Opiekunowie: Sylwia Drzewiecka i Dawid Szymanowski.

{joomplucat:1326 limit=3|columns=3}

Pozostałe aktualności

Komunikat o utrudnieniach w ruchu

Od 22 września ruszają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Kaliskiej i ul. Młodych. W związku z tą inwestycją zmieniona będzie organizacja ruchu.

Więcej…

Druga elektrownia w Turku powstanie do 2028 roku

Burmistrz Turku, Romuald Antosik, spotkał się z Jackiem Rusieckim i Łukaszem Podlewskim - przedstawicielami firmy NEO Energy Group, która będzie budować drugą elektrownię gazową na terenie strefy inwestycyjnej w Turku.

Więcej…

Turek świętuje 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego

Historyczny Piknik w Parku Miejskim już 20 września.
Wielka rocznica, wielkie emocje! W tym roku przypada dokładnie 1000 lat od koronacji Bolesława Chrobrego – pierwszego króla Polski, którego koronacja w 1025 roku była przełomowym momentem w dziejach naszego kraju. Z tej okazji Muzeum w Turku, Biblioteka Miejska oraz lokalni partnerzy zapraszają mieszkańców Turku i okolic na wyjątkowe wydarzenie, które przeniesie nas w czasy piastowskie.

Więcej…