Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

mamy mistrzow polski w dwojkach i druynie na szosie 2 20141009 1635930404

Dawid Czubak został Mistrzem Polski w jeździe dwójkami i w jeździe drużynowej na czas w kategorii junior młodszy podczas Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym. Pierwszy tytuł Dawid wywalczył w dniu 3 października w Opatówku a drugi 5 października w Godzieszach Wielkich.

Dawid wraz z kolegą Szymonem Krawczykiem reprezentujący Kaliskie Towarzystwo Kolarskie zdobyli najwyższe miejsce na podium z czasem 27:15:789 na dystansie 20 km Duet, który zajął drugie miejsce wjechał na metę ok. 40 sekund później. W wyścigu wziął też udział Tobiasz Tończyk, który z kolegą uplasował się na szóstej pozycji w klasyfikacji w dwójkach. Drugi złoty medal Mistrzostw Polski Dawid wraz z Tobiaszem i dwoma kolegami zdobył tytuł w jeździe drużynowej z czasem 37:23:637 na dystansie 29 km. Dawid i Tobiasz obecnie są uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu.

{joomplucat:756 limit=3|columns=3}