Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
lekko 20140610 1815711660

Uczniowie Gimnazjum nr 1 licznie wzięli udział w kilku kategoriach zawodów lekkoatletycznych sezonu 2013/2014.

Z mistrzostw powiatu do etapu rejonowego  zakwalifikował się Hubert Tomczyk w biegu na 300 metrów i uzyskując kwalifikacje do dalszej rywalizacji z III miejsca, analogicznie: Filip Gawlak - na 100 metrów z III miejsca, Norbert Łuczak i Dominik Gadomski skakali wzwyż zajmując II i III miejsce, Szymon Abramowicz w biegu na 1000 metrów zajął I miejsce, Martyna Niespodziańska na 100 metrów zajęła I miejsce na rejonie V miejsce, Katarzyna Nowak na dystansie 600 m zajęła I miejsce. Z Mistrzostw Rejonu Konińskiego, które odbyły się 13 maja br. w Morzysławiu do walki o tytuły mistrzowskie Wielkopolski awansowali: Szymon Abramowicz i Katarzyna Nowak.

Na Mistrzostwach Wielkopolski, które odbyły sie na Stadionie Lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lesznie - 14 maja 2014 r. Kasia Nowak nie zajęła miejsca na podium w swojej kategorii biegowej. Zawody te były dla niej wielką próbą. Dziewczynka jest dopiero w drugiej klasie, więc szansa przed nią na medal za rok. Natomiast Szymon Abramowicz osiągnął wielki sukces. Bieg na 1000 metrów jest z założenia bardzo ciężki. Wszyscy uczestnicy mieli bardzo zbliżone czasy kwalifikacyjne, więc od samego początku można było spodziewać się, że trudno będzie  uplasować się w pierwszej trójce i tak faktycznie było. Po wielu przepychankach wśród zawodników podczas biegu, Szymon dotrwał do samego końca i uległ tylko jednemu zawodnikowi. Bardzo ważna była tutaj taktyka biegu, zawodnicy próbowali rozgrywać ten bieg na swój sposób, ale doświadczenie i ciężka praca Szymona opłaciła się - pobiegł fenomenalnie zajmując II miejsce w Wielkopolsce z czasem 2.49.23. To wielka duma dla Gimnazjum nr 1 i całej turkowskiej społeczności.

{joomplucat:645 limit=3|columns=3}

Pozostałe aktualności

Powstają drogi na os. Leśna

Aktualnie miejska spółka PRI wykonuje nawierzchnię ulic i chodników.

Więcej…

Burmistrz i radni złożyli ślubowanie. Oto skład samorządu na lata 2024-2029

W poniedziałek, 6 maja 2024 r. odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Rady Miejskiej Turku. Ślubowanie złożyli: Burmistrz Turku – Romuald Antosik oraz nowo wybrani radni IX kadencji 2024-2029. Podczas obrad wybrano Przewodniczącą Rady i dwoje wiceprzewodniczących.

Więcej…

Udane kwietniowe zbiórki krwi

W kwietniu tego roku miały miejsce dwie zbiórki krwi w Miejskim Domu Kultury. Łącznie z tych okazji do podzielenia się cennym lekiem, jakim jest krew, skorzystało 79 krwiodawców.