Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
mistrzowie u burmistrza 20140326 1681392871

Mistrzowie Wielkopolski w Piłce Siatkowej Chłopców tj. drużyna Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, wczoraj (25 marca 2014 r.) spotkała się z Burmistrzem Miasta Turku. Zdzisław Czapla pogratulował młodym sportowcom sukcesu, oraz wręczył im specjalne podziękowania i upominki.


W tym roku po raz pierwszy w historii Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku jej uczniowie wywalczyli tytuł Mistrza Wielkopolski w Finale Wojewódzkim XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców. To bardzo duży sukces, dlatego drużyna postanowiła udać się do burmistrza, aby opowiedzieć o zdobytym mistrzostwie.
We wtorek, 25 marca cała zwycięska drużyna to jest: Dawid Gruszczyński, Maciej Apelt, Michał Malczewski, Jakub Wiśniewski, Jakub Robak, Patryk Pawlak, Jakub Purcel, Michał Tomaszak, Igor Strychalski i Hubert Izydorkiewicz wraz ze swoim trenerem Pawłem Szczepaniakiem, odebrała o burmistrza Zdzisława Czapli gratulacje i upominki. Chłopcy chętnie opowiadali o swojej sportowej pasji, o mistrzostwach oraz planach na dalszą naukę po skończeniu szkoły podstawowej. Na zakończenie spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

{joomplucat:531 limit=7|columns=4}

Pozostałe aktualności

W Sejmie rozmawiali o wykluczeniu komunikacyjnym Turku

O wykluczeniu komunikacyjnym Turku rozmawiano dzisiaj podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym, w którym uczestniczyli Burmistrz Turku Romuald Antosik i zastępca Burmisrza Turku ds. gospodarczych, Joanna Misiak-Kędziora.

Więcej…

Informacja o spotkaniach w ramach realizacji projektu pod tytułem „Bezpieczny Turek”

Szanowni Państwo

Gmina Miejska Turek - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku przystąpił do realizacji projektu w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w przeciwdziałaniu przemocy domowej jako przemocy ze względu na płeć” na rok 2025 pod tytułem „Bezpieczny Turek”. Głównym celem projektu jest wzmocnienie wsparcia dla osób doświadczających przemocy domowej jak również wsparcie psychologiczne dla specjalistek i specjalistów udzielających takiego wsparcia osobom doznającym przemocy domowej i pracujących z osobami stosującymi przemoc domową na terenie Powiatu Tureckiego.

Więcej…

Optymistycznie u Kubusia Puchatka

Przedszkole Samorządowe nr 6 w Turku przystąpiło do ogólnopolskiego projektu ,,Optymistyczne Przedszkole”. To wyjątkowa inicjatywa, której celem jest wychowanie dzieci w duchu radości, życzliwości i otwartości na innych. Projekt rozwija u najmłodszych poczucie własnej wartości, wiarę we własne możliwości, empatię oraz umiejętność współpracy.

Więcej…