Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
rekonstrukcja

Komunikat dla mieszkańców, związany z organizowaną rekonstrukcją historyczną pod tytułem „Wydarzenia z 11.XI.1918 r. – śmierć profesora Kączkowskiego". W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera oraz Automobil Klub Turek uprzejmie informują wszystkich użytkowników pojazdów, iż w sobotę, 10 listopada 2018 r. w związku z przygotowaniami do widowiska z udziałem grup rekonstrukcji historycznej pt. „Wydarzenia z 11.XI.1918 r. – śmierć profesora Kączkowskiego”, nastąpi czasowe zamknięcie ruchu kołowego na ulicy Kaliskiej (droga dwujezdniowa), na odcinku od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza, do skrzyżowania z ulicą Szkolną, w godz. od 15.00 do 18.30. Natomiast zakaz parkowania na tym obszarze obowiązywać będzie w godzinach od 12.00 do 18.30

Za związane z realizacją tego przedsięwzięcia niedogodności przepraszamy, mając nadzieję, że spotkamy się ze zrozumieniem i akceptacją dla naszych planów. Szczególnie gorąco prosimy o wyrozumiałość mieszkańców wymienionego odcinka ulicy i zarazem zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
Organizator

Pozostałe aktualności

Radni apelują do Rządzących

Podczas ostatniej sesji Rada Miejska Turku przyjęła apele do Posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z Okręgu nr 37, do Senatora z Okręgu nr 93, do Prezesa Rady Ministrów oraz do władz Samorządu Województwa Wielkopolskiego, w sprawie przywrócenia połączeń autobusowych z Turku do Poznania, Łodzi i Wrocławia.

Więcej…

Święto Dyni w Przedszkolu Krasnala Hałabały

W piątek, 31 października w Przedszkolu Samorządowym nr 8 obchodzono Dzień Dyni, który był fantastyczną okazją do wspólnej zabawy.

Więcej…

Komunikat dla mieszkańców Turku

Urząd Miejski w Turku informuje, że w czwartek, 6 listopada 2025 r., w godzinach od 8.00 do 14.00, ulica Kolska - na odcinku od Placu Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Legionów Polskich i al. Piłsudskiego – będzie niedostępna dla ruchu pojazdów.

Więcej…