Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
zebranie  1 20171212 1104658739

Podczas posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 grudnia 2017 r., omówione zostały m.in. problemy związane z dzikimi zwierzętami, zimowym utrzymaniem dróg i pomocom bezdomnym na terenie Turku.

Przedstawiciele służ omówili charakterystykę zdarzeń, do jakich najczęściej dochodzi na terenie Turku. Kapitan Piotr Pietrucha, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Turku podsumował, że na terenie miasta miało miejsce 141 różnych zdarzeń, w tym 39 pożarów i 102 miejscowe zagrożenia. Te ostatnie przypadki to głównie efekty wichur, jakie w tym roku kilkakrotnie miały miejsce. Poinformował również, że strażacy z PSP pomagają również w przypadkach problemów z zasilaniem urządzeń medycznych podtrzymujących życie. Z kolei mł. insp. Roman Ciesielczyk z Komendy Powiatowej Policji stwierdził, że w tym roku w Turku było mniej zdarzeń kryminalnych i drogowych, zaś w wypadkach zginęło 9 osób. Jan Radzimski, Powiatowy Lekarz Weterynarii, poruszył problem handlu na targowisku miejskim produktami rolnymi zwierzęcego pochodzenia (np. mlekiem, rybami, mięsem). Kupujący bowiem nie często nie mają świadomości, że osoby sprzedające te produkty robią to nielegalnie, gdyż nie zarejestrowali się w inspektoracie jako producenci rolni. Sprawę poruszył również Alfred Rajczyk, Powiatowy Inspektor Sanitarny.

W dalszej części spotkania omówiono kwestię zimowego odśnieżania dróg w Turku. Drogi zostały podzielone na cztery kategorie, przy czym pierwsza i druga są odśnieżane po ustąpieniu opadów śniegu. Pozostałe po ustaleniu z zarządcą. Odśnieżanie powierzone zostało Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku. Pracownicy Spółki pierwszy raz wyruszyli piaskarkami w niedzielny wieczór, 10 grudnia 2017 r.

W kwestii dotyczącej pomocy bezdomnych w okresie jesienno-zimowym, Małgorzata Modrzejewska, p.o. dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wyjaśniła, że podpisana została umowa z noclegownią w Kaliszu, gdzie mogą przetrwać zimę bezdomni z naszego miasta. W Turku status osoby bezdomnej posiada 58 osób. Część z nich przebywa w noclegowniach, część podpisało z MOPS kontrakty na tzw. mieszkanie chronione.

Przypominamy, że przez całą zimę działa zimowy telefon interwencyjny, gdzie można zgłosić miejsca wymagające odśnieżenia. To numer 577 304 404, czynny codziennie w godzinach od 7.00 do 22.00. Po tym czasie interwencje można zgłaszać wysyłając SMS.

{joomplucat:2189 limit=4|columns=4}

Pozostałe aktualności

Praca szuka człowieka

Urząd Miejski w Turku poszukuje osoby na stanowisko ds. promocji inwestycyjnej i gospodarczej miasta, w Wydziale Strategii i Rozwoju.

Więcej…

Projekt edukacyjny w przedszkolu Bajkowym: "Gotuj się na zmiany"

W dniach 12-15 listopada w Bajkowym Przedszkolu realizowany był projekt edukacyjny "Gotuj się na zmiany", który miał na celu rozwijanie umiejętności kulinarnych, kreatywności i współpracy wśród dzieci. W ramach projektu, dzieci z różnych grup wiekowych wcielały się w role małych kucharzy, uczestnicząc w różnorodnych aktywnościach związanych z przygotowywaniem posiłków i zdrowym stylem życia.

Więcej…

Wkrótce lokatorzy podpiszą umowy najmu nowych mieszkań

Po rozpatrzeniu uwag wniesionych przez mieszkańców, Społeczna Komisja Mieszkaniowa przygotowała listę osób, kwalifikujących się do przydziału mieszkania w nowo wybudowanych blokach komunalnych. Wkrótce 44 najemców podpisze umowy najmu.

Więcej…