Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
cmentarz

Specjalna linia komunikacji miejskiej do cmentarzy nie jest jedynym działaniem Miasta Turek, związanym ze Świętem Zmarłych. Dla odwiedzających groby udostępniony zostanie także dodatkowy parking oraz dodatkowe udogodnienia na cmentarzach komunalnych.

Ruch samochodów i pieszych z okolicy cmentarzy, w dniu 1 listopada jest wyjątkowo duży. Zachęcamy w tym dniu do skorzystania z komunikacji miejskiej. Dla tych turkowian, którzy z jakichś powodów nie będą mogli z niej skorzystać, Miasto udostępnia dodatkowy parking. Będzie on zlokalizowany przy Al. Jana Pawła II (z tyłu ulicy Spółdzielców). Parking będą obsługiwać strażacy z OSP Turek.

Ponadto na wszystkich cmentarzach komunalnych postawione zostaną dodatkowe toalety. Dla utrzymania czystości, na cmentarzach stanie również większa ilość kontenerów na odpady komunalne, które będą na bieżąco opróżniane.

rozkład jazdy

Pozostałe aktualności

Wielkanocne świętowanie w Przedszkolu Krasnala Hałabały

Wielkanoc to święta pełne tradycji i obyczajów. Tradycje te sprawiają, że poprzedzające je dni są niezwykłe i pełne radości. W ten wyjątkowy czas w Przedszkolu Krasnala Hałabały pachnie owies i rzeżucha, a pisanki, kraszanki zdobią sale i korytarze.

Więcej…

Komisja Komunalna w Rynku w Turku

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Komisji Komunalnej i Rozwoju Miasta Rady Miejskiej Turku na Placu Wojska Polskiego w Turku, podczas której wizytowano plac budowy na Placu Wojska Polskiego w związku z rewitalizacją miejscowego rynku i  przebudową fontanny.

Więcej…

Życzenia wielkanocne

Życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy od Burmistrza Turku i Przewodniczącej Rady Miejskiej Turku.

Więcej…